سعید مرتضوی: قول شرف ندادم که استعفا می دهم

سعید مرتضوی حق نشر عکس MEHR
Image caption احمد توکلی پیشتر گفته بود سعید مرتضوی "قول شرف داده دیگر به سازمان تامین اجتماعی برنگردد"

سعید مرتضوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت که بر خلاف اظهارات احمد توکلی نماینده تهران در مجلس، هرگز نگفته است "قول شرف" می دهد که از ریاست این سازمان استعفا بدهد.

آقای مرتضوی دوشنبه ۲۵ اردیبهشت (۱۴ مه) با انتشار بیانیه ای اظهار داشت "تنها قولی" که داده‌، "اعلام آمادگی برای استعفا" بوده و از احمد توکلی به خاطر نسبت دادن مطالب "دروغ" به خود شکایت قضایی کرده است.

در پی انتصاب آقای مرتضوی به سمت مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی در اواخر سال گذشته شمسی، در فروردین ماه سال جاری، گروهی از نمایندگان معترض به این انتصاب طرحی را برای استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی امضا کردند.

روز ۲۷ فروردین، پیش از استیضاح وزیر کار در مجلس ایران، احمد توکلی و غلامعلی حداد عادل، از نمایندگان اصولگرای مجلس، به نمایندگان دیگر گفتند که آقای مرتضوی به آنها گفته است که استعفا می دهد و به این ترتیب امضا کنندگان طرح استیضاح، امضای خود را پس گرفتند.

مدتی کوتاه پس از انتشار این خبر، به نقل از محمود احمدی نژاد گزارش شد که دولت در مورد برکناری رئیس جدید سازمان تامین اجتماعی قولی نداده که ظاهرا به معنی مخالفت رئیس جمهور با کناره گیری آقای مرتضوی بود.

سعید مرتضوی در اظهارات امروز خود، با اشاره تلویحی به موضع محمود احمدی نژاد نوشته است توقعی که احمد توکلی از وی دارد، "ترک محل خدمت و تمرد از دستور و مأموریت مافوق" است.

آقای مرتضوی افزوده است: "فارغ از تمایلات سیاسی و اهداف حزبی و شخصی ایشان، این امر جرم بوده و کسی که از مأموریت و دستور و امر قانونی مقام مافوق تمرد نماید، براساس قوانین مصوب مجلس محترم شورای اسلامی مرتکب جرم شده و مستوجب تعقیب و مجازات است."

احمد توکلی پیشتر گفته بود که طراحان استیضاح سعید مرتضوی، در آستانه استیضاح با وزیر کار ۳۰ ساعت مذاکره کرده اند.

وی افزوده بود: "سه روز بعد مرتضوی ۲.۵ ساعت با آقای حداد عادل صحبت کرد و همان جا متن استعفای خود را نوشته و گفت قول شرف می‌دهم که دیگر به سازمان تامین اجتماعی برنگردم."

چهار روز پیش، تعدادی از نمایندگان استیضاح کننده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور بیانیه ای تاکید کردند که با توجه با ادامه کار سعید مرتضوی ممکن است طرح استیضاح وزیر در دوره بعدی مجلس مطرح شود.

این بیانیه با امضای احمد توکلی، علی مطهری، محمد دهقان، الیاس نادران، علی‌رضا زاکانی، مسعود پزشکیان و حسین نجابت، نمایندگان دوره هشتم مجلس منتشر شدکه به دوره نهم مجلس هم راه یافته اند.

مطالب مرتبط