دیدار سعید جلیلی با مقام های عراقی

حق نشر عکس Reuters
Image caption سعید جلیلی با جمعی از مقامات عراقی از جمله هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق دیدار و گفتگو کرد

سعید جلیلی، مذاکره کننده ارشد اتمی ایران، که به منظور شرکت در دور دوم مذاکرات با گروه ۱+۵ به عراق سفر کرده، روز سه شنبه ۲ خرداد (۲۲ مه) با جمعی از مقامات عراق دیدار و گفتگو کرد.

آقای جلیلی در دیدارهای امروز خود با نوری مالکی، نخست وزیر و هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق مذاکراتی انجام داد.

آقای مالکی در ملاقاتش با آقای جلیلی ضمن ابراز امیدواری نسبت به موفقیت آمیز بودن مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ گفت که عراق دخالتی در این مذاکرات ندارد.

آقای مالکی همچنین درباره "حساسیت عربستان سعودی و بعضی دیگر از کشورهای خلیج فارس"در مورد برگزاری این مذاکرات در بغداد گفت عراق کشور مستقلی است و با ایران روابط دوستانه ای دارد و نباید هیچ کشوری در این مورد از خود حساسیت نشان دهد.

هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق هم در دیدارش با آقای جلیلی گفت: "امیدوارم مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ موفقیت آمیز باشد ، چرا که نتیجه این نشست برای منطقه و جهان مهم است."

آقای جلیلی همچنین با عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق هم دیدار و گفتگو کرد.

انتظار می رود مذاکره کننده ارشد اتمی ایران امروز با جلال طالبانی هم دیداری داشته باشد.

قراراست دور دوم مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ فردا چهارشنبه ۲۳ مه (سوم خرداد) در بغداد برگزار شود.

دور اول مذاکرات جدید هسته ای ایران و گروه ۱+۵ روز ۲۶ فروردین (۱۴ آوریل) سال جاری به میزبانی دولت ترکیه در استانبول برگزار شد.

مذاکرات استانبول نخستین ملاقات هیات های نمایندگی ایران و گروه ۱+۵ از ژانویه سال گذشته میلادی بود که بدون دستیابی به نتیجه پایان یافت.

در پایان مذاکرات فروردین ماه جاری، دو طرف نسبت به ادامه موفقیت آمیز مذاکرات جدید ابراز امیدواری کردند.

سعید جلیلی، مذاکره کننده ارشد اتمی ایران، که به منظور شرکت در دور دوم مذاکرات با گروه ۱+۵ به عراق سفر کرده روز سه شنبه ۲ خرداد( ۲۲ مه) با جمعی از مقامات عراق دیدار و گفتگو کرد.

مطالب مرتبط