ارتش ایران بازی کامپیوتری نبرد با دزدان دریایی تولید کرد

حق نشر عکس aja.ir
Image caption بازی رایانه‌ای مبارزه در خلیج عدن با هدف دفاع سایبری و توسط ارتش ایران ساخته شده است

مسئولان ارتش ایران اعلام کردند که بازی کامپیوتری "مبارزه در خلیج عدن" را با موضوع نبرد نیروی دریایی ایران با دزدان دریایی به بازار عرضه کرده اند.

دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران در مراسم رونمایی این بازی که امروز یکشنبه ۲۱ خرداد (۱۰ ژوئن) در تهران برگزار شد، گفت: "جنگ نرم بحث امروز دنیاست و برخلاف جنگ سخت و فیزیکی، بدون کمترین هزینه و سر و صدا بیشترین تاثیر را بر جای می‌گذارد که یکی از ابزارهای این جنگ، بازی‌های رایانه‌ای است".

به گزارش سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران، در این بازی که در ۷ مرحله طراحی و تولید شده است بازی‌کننده در نقش یکی از تکاوران نیروی دریایی ایران به جنگ با دزدان دریایی می‌پردازد.

مجید جوشقانی، مدیر امور هنری ارتش درباره ویژگی‌های این بازی گفت که در این بازی به موضوع میراث فرهنگی توجه ویژه‌ای شده است و در مرحله‌ای از بازی، بازی‌کننده مجاز به تیراندازی به یک بنای تاریخی نیست و در صورت تیراندازی، به ابتدای آن مرحله برمی‌گردد.

او همچنین گفت که بازی‌کننده در مراحل مختلف این بازی با "نمادهای اعتقادی و مذهبی پنهان در لایه‌های بازی" رو به رو خواهد شد.

در بخش معرفی این بازی در سایت ارتش ایران آمده است: "بازی مبارزه در خلیج عدن در مقایسه با سایر بازی‌های ایرانی حرف اول را می‌زند، اما کیفیت بافت‌های بازی و نمای کلی آن در مقایسه با سایر بازی‌های تیراندازی دنیا، از کیفیت چندانی برخوردار نیست."

محمد رضا واحدی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش ایران در مراسم رونمایی این بازی گفت که ارتش ایران در عرصه جنگ نرم و دفاع سایبری فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده است.

اصطلاح جنگ نرم در ایران به اقدامات روانی و تبلیغات رسانه‌ای گفته می شود که جامعه را نشانه گرفته باشد.

اتهام بسیاری از بازداشت‌شدگان پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در ایران، اقدام در جهت جنگ نرم بوده است.

مطالب مرتبط