رئیس زندان زنجان با انتقال نرگس محمدی به بیمارستان 'موافقت نمی‌کند'

نرگس محمدی حق نشر عکس non
Image caption گزارش‌ها حاکی از آن است که ریاست زندان زنجان با انتقال خانم محمدی به بیمارستان مخالفت کرده است

براساس گزارش‌های رسیده از ایران، وضعیت جسمانی نرگس محمدی ،نائب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، وخیم‌تر شده است.

به گزارش سایت ملی_مذهبی، خانم محمدی که در زندان زنجان به سر می‌برد، روز شنبه ۱۰ تیرماه پیش از ملاقات با اعضای خانواده اش دچار فلج عضلانی شده و در دستشویی زندان به زمین خورده است. به همین دلیل او با صورت کبود در سالن ملاقات حاضر شده و ملاقات این بار برخلاف دفعات پیشین کابینی بوده است.

بنابر این گزارش، مسئولان دادسرای اوین در تهران روز چهارم تیرماه با بستری شدن خانم محمدی در بیمارستان موافقت کرده اند، اما رئیس زندان زنجان به دلایل نامعلوم تاکنون از صدور اجازه اعزام او به بیمارستان خودداری کرده است.

عدم پذیرش این حکم توسط زندان زنجان با اعتراض خانواده خانم محمدی مواجه شده است.

بر اساس گفته‌های خانواده خانم محمدی، این فعال حقوق بشر به دلیل شرایط نامناسب زندان دچار هشت کیلو کاهش وزن شده است.

خانم محمدی که به جرم تبلیغ علیه نظام به تحمل شش سال حبس محکوم شده است، در اردیبهشت‌ماه توسط ماموران امنیتی در خانه پدری‌اش در زنجان بازداشت و به زندان اوین در تهران منتقل شد، اما پس از مدتی به زندان زنجان انتقال یافت.

نرگس محمدی به گفته بستگانش، در پی بیماری عصبی که در خلال دوران بازداشت به آن دچار شده است "روزانه ۱۱ قرص مصرف می‌کند" و بر اساس تشخیص پزشکان، اضطراب به تشدید بیماری او می انجامد.

خانم محمدی در روز چهارم تیرماه نامه‌ای به دادستان تهران نوشت، که در بخشی از آن آمده بود: "پس از بازداشت اخیرم این تعداد قرص هم بیماری‌ام را کنترل نمی‌کند و بیماری‌ام شدت پیدا کرده است. اکنون من در میان بیش از ۵۰ زن قاتل، محکومان به اعدام (موادمخدر) و جرائم فساد اخلاقی با بیماری های خطرناک و حتی زنان غیرمتعادل (به لحاظ روانی) هستم که از زمانی که وارد بندشده‌ام تاکنون جز اضطراب، ناآرامی و ترس که لحظه به لحظه موجب تشدید بیماری‌ام می‌شوند، چیزی ندیده‌‌ام. واردکردن چنین استرس‌هایی به من معادل خوراندن جام‌های زهرکشنده ای است که لحظه به لحظه به از بین رفتن من کمک می کند".

پیشتر تقی رحمانی، همسر خانم محمدی که در حال حاضر خارج از ایران به سر می‌برد، گفته بود که خانم محمدی در تهران زندگی می‌کرده و انتقال او به زندان زنجان، "تبعید غیرقانونی" است.

والدین خانم محمدی ساکن زنجان هستند، اما مادر آقای رحمانی که از علی و کیانا دو فرزند ۵ ساله خانم محمدی نگهداری می‌کند، ساکن تهران است.

مطالب مرتبط