لوازم التحریر با تصاویر 'غربی' ممنوع می شود

حق نشر عکس m
Image caption مسئولان حکومت ایران همواره بر هویت ایرانی - اسلامی تاکید می کنند

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش ایران طی بخشنامه ای، ۳۱ راهکار و سیاست فرهنگی تحقق شعار "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" را به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ایران، از جمله راهکارهایی که می تواند به تحقق این شعار کمک کند تشویق و حمایت از "تولیدات منقش به نقوش اسلام و ایرانی و جلوگیری از ورود هرگونه البسه و لوازم التحریر ( کیف، نوشت افزار) دارای نقوش غربی، تصاویر و مفاهیم بیگانه است.

چندی پیش هم فاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌ و‌ پرورش ایران، از ممنوعیت ورود لواز‌م‌التحریر "غیر ایرانی" و "غیراسلامی" به مدارس از مهرماه امسال خبر داد.

خانم قربان "ترویج و ارائه فرهنگ ایثار و شهادت" را جایگزین مناسبی برای "تبلیغات رنگارنگ فرهنگ غرب" دانست.

براساس این گزارش ترویج شعارهایی نظیر "ایرانی بخر، ایرانی باش" و برپایی جشنواره هایی مانند جشنواره غذای ایرانی در مقابل 'فست فودها' هم از جمله راهکارهای عملی برای تحقق شعار سال عنوان شده است.

مسئولان حکومت ایران همواره بر هویت ایرانی - اسلامی تاکید می کنند و می کوشند که فضاهای شهری را از واژه ها و نمادهای غیر ایرانی و غیراسلامی پاکسازی کنند.

اواخر سال گذشته، پلیس ایران به منظور مقابله با آنچه جنگ نرم غرب خوانده می شود، فروش عروسکهای باربی در اسباب بازی ها را ممنوع کرد.

مطالب مرتبط