کرایه تاکسی و مترو در ایران گران شد

تاکسی‌ها در تهران حق نشر عکس isna
Image caption کرایه تاکسی و مترو از امروز در تهران و چند شهر دیگر ایران گران شد

بر اساس گزارش‌ها از تهران و چند شهر دیگر ایران،کرایه حمل و نقل عمومی داخل شهری از امروز افزایش پیدا کرده است.

محمد احمدی بافنده، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با تایید افزایش نرخ کرایه‌ها از صبح امروز (دوشنبه ۲۶ تیرماه)، به مهر گفت: "از بعد از ظهر دیروز کار نصب نرخهای جدید را در ایستگاه‌های تاکسی آغاز کرده‌ایم و در حال اطلاع رسانی به مسافران و رانندگان تاکسی از نرخ‌های جدید هستیم."

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، نرخ کرایه‌های تاکسی بین ۸ تا ۱۵درصد و متوسط قیمت بلیتهای مترو ۱۲درصد افزایش داشته است.

قرار است به زودی در همه تاکسی‌ها برچسب‌های جدید نصب شود و تاکسیمترها نیز بر اساس نرخ جدید تنظیم شوند.

این در حالی است که پس از چهار ماه بحث میان شهرداری و استانداری تهران، ابتدای این هفته اعلام شد که دولت با افزایش کرایه‌ها موافقت کرده است و نرخ‌های جدید کرایه‌ تا پایان هفته اعلام می‌شود.

به گفته مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، بر اساس اجازه شورای شهر از ۲۵ تیرماه کرایه‌های تاکسی بر اساس میزان مصوب شورا افزایش پیدا کرده و از ظهر دیروز کار نصب برچسب‌های قیمت کرایه‌های جدید در پایانه‌های تاکسی آغاز شده است.

به گزارش خبرآنلاین، این درحالی است که مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در جلسه غیرعلنی روز گذشته (یکشنبه ۲۵ تیرماه) شورا از اجرای تدریجی مصوبه افزایش کرایه‌ها حرف زد. اما هیچکدام از مقامات مسئول زمانی برای اجرایی شدن این مصوبه اعلام نکرده بودند که "صبح امروز مسافران مترو با اعلام نرخ‌های جدید مترو از بلندگو روبرو شدند".

مطالب مرتبط