بانک کانادایی با 'مشتریان ایرانی' تماس می گیرد

حق نشر عکس TD
Image caption بانک کانادایی تحریم ها را علت بستن حساب های بعضی از مشتریان ایرانی اعلام کرده بود

یک بانک کانادایی که به تازگی به خاطر بستن حساب های بعضی از مشتریان ایرانی خود خبرساز شده بود، گفته است با این افراد تماس خواهد گرفت تا امکان حل مشکل پیش آمده را بررسی کند.

محمد ناخدا، سخنگوی تی دی بانک کانادا به بی بی سی فارسی گفته است که با مشتریانی که حساب هایشان بسته شده، تماس گرفته خواهد شد تا با "کسب اطلاعات" لازم، امکان حل این موضوع بررسی شود.

آقای ناخدا در واکنش به گزارش تلویزیون فارسی بی بی سی درباره مشکلات ایجاد شده برای مشتریان ایرانی تبار موضع تازه این بانک را اعلام کرد.

این بانک قبلا گفته بود که بر اساس تحریم های اعمال شده علیه ایران، حساب بانکی مشتریان ساکن ایران یا دارای مراودات مالی با این کشور را می بندد.

این در حالی است که بعضی از مشتریان ایرانی تباری که حساب هایشان در تی دی بانک بسته شده، به بی بی سی فارسی گفته بودند که آنها ساکن کانادا هستند و در این کشور شاغلند.

این اقدام تی دی بانک اعتراض گروه های ایرانی های کانادا را به همراه داشته است.

محمد ناخدا، سخنگوی تی دی بانک به بهمن کلباسی،خبرنگار بی بی سی فارسی گفت: "ما متوجه هستیم که بسته شدن حساب ها موجب ناراحتی و ایجاد مشکلات برای بعضی از مشتری ها شده است."

او وعده داد که این بانک در سی روز آینده با تعدادی از این مشتریان تماس خواهد گرفت تا "درصورتی که بتوانند اطلاعات مورد نیاز را به بانک به دهند"حساب هایشان بازگشایی شود.

آقای ناخدا همچنین گفت: "ما به قانونی بودن اقداممان اطمینان داریم ولی قصد داریم روش های اطلاع رسانی به مشتری هایمان را بهتر کنیم."

پویا صادقی که به پس از بسته شدن حساب بانکی همسرش صفحه ای را برای اعتراض به تی دی بانک در شبکه اجتماعی فیس بوک راه اندازی کرده است، در واکنش به تغییر لحن این بانک به بی بی سی فارسی گفت: " صدمه ای که بانک با این اقدام به اعتماد بسیاری از ایرانیان کانادا و وجهه خودش وارد کرده، با این قدم های کوچک قابل جبران نیست."

آقای صادقی ادامه داد: "اگر حسابمان را باز بکنند هم دیگر هیچ وقت با آنها کار نخواهیم کرد. امیدوارم در آینده دچار چنین اشتباهی نشوند. "

مطالب مرتبط