پلیس هند: هنوز درمورد نقش ایران در حمله به دیپلمات اسرائیلی به نتیجه نرسیده‌ایم

حق نشر عکس b

پلیس هند گزارش های مربوط به دخالت سپاه پاسداران ایران در حمله به دیپلمات اسرائیلی در ماه فوریه در دهلی را تکذیب کرده است.

روز گذشته ( دوشنبه ۳۰ ژوئیه) روزنامه تایمز هند در گزارشی به نقل از تحقیقات پلیس، به دخالت سپاه پاسداران ایران در حمله به دیپلمات اسرائیلی دردهلی در ماه فوریه اشاره کرده بود.

روز سیزدهم فوریه سال جاری، یک موتور سوار یک وسیله انفجاری را به اتومبیل متعلق به هیات دیپلماتیک سفارت اسرائیل در دهلی چسباند که در نتیجه انفجار آن، همسراین دیپلمات، به همراه راننده و دو نفر دیگر مجروح شدند.

سخنگوی پلیس هند همچنین این گزارش را رد کرد که اعضای سپاه پاسداران ایران در مورد طرح حمله به دیپلمات اسرائیلی با"محمد کاظمی"، خبرنگار هندی صحبت کرده اند.

محمد کاظمی که در ارتباط با این حمله دستگیر شده، یکی از کارمندان شبکه تلویزیونی دولتی هند است که به عنوان خبرنگار آزاد برای یکی از خبرگزاری های ایران کار می کرده است.

در حالیکه روزنامه تایمز هند منبع خبر خود در مورد دست داشتن سپاه پاسداران در حمله به اتومبیل سفارت اسرائیل را تحقیقات پلیس هند عنوان کرده بود، سخنگوی پلیس گفته است که نتیجه این تحقیقات جزئیاتی را در مورد دست داشتن سپاه پاسداران در این حمله نشان نمی دهد.

براساس گزارش منتشر شده در این روزنامه، فردی به نام "هوشنگ افشار ایرانی"، به عنوان مغز متفکر این حمله معرفی شده بود.

در این گزارش همچنین اشاره شده بودکه این فرد در حملات دیگری که علیه دیپلمات های اسرائیلی در تایلند و گرجستان صورت گرفته، دست داشته است.

اسرائیل در آن زمان ایران را عامل هر سه حمله دانست، اما دولت ایران دست داشتن در این حملات را تکذیب کرد.

مطالب مرتبط