اطلاعات جدید از وضعیت هیات ایرانی ربوده شده در لیبی

به روز شده:  20:52 گرينويچ - پنج شنبه 16 اوت 2012 - 26 مرداد 1391
تصویری که وبسایت هلال احمر ایران از دیدار امدادگران این کشور از لیبی منتشر کرده است

تصویری که وبسایت هلال احمر ایران از دیدار امدادگران این کشور با مقام های هلال احمر لیبی منتشر کرده است

با گذشت بیش از دو هفته از ربوده شدن هفت نفر از مقام های جمعیت هلال احمر ایران در شهر بنغازی لیبی، اخبار تازه ای از وضعیت این گروه منتشر شده است.

حسین اکبری، سفیر ایران در لیبی روز پنجشنبه (۲۶ مرداد - ۱۶ اوت) ابراز اطمینان کرده است که "امدادگران ربوده شده در سلامت کامل" به سر می برند و تلاش ها برای آزادی این افراد ادامه دارد.

سفیر ایران در لیبی اظهار امیداوری کرده که این افراد به زودی آزاد شوند.

همزمان اطلاعاتی جدید از مشخصات افراد ربوده شده به دست آمده است.

بنابر گزارش ها یکی از ربوده شدگان دکتر عبدالرضا شاهرضایی، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ایران است که در تصاویر مربوط به دیدار هیات ایرانی و لیبیایی دیده می شود.

آقای شاهرضایی از فعالان حوزه کاهش آسیب های اعتیاد و ایدز در ایران به شمار می رود که در طول دو دهه گذشته بارها فعالیت های او و همکارانش به ویژه در شهر کرمانشاه مورد توجه و تقدیر سازمان بهداشت جهانی و نهادهای بین المللی پیشگیری از اعتیاد و ایدز قرار گرفته است.

بنابر گزارش منتشر شده در وبسایت هلال احمر ایران، هیات اعزامی به لیبی به دعوت هلال احمر این کشور و به منظور بررسی راههای همکاری میان دو کشور در زمینه امدادرسانی صورت گرفته بود. هیات هفت نفره ایرانی در طی این سفر همچنین بازدیدی از دفتر هلال احمر شهر بنغازی داشته است و تنها ساعاتی پس از این دیدار و در حالی که این افراد به سوی هتل محل اقامتشان در حرکت بودند، توسط گروهی ناشناس ربوده شده اند.

در حالی که مقام های دولت لیبی هفته گذشته از آزادی قریب الوقوع این افراد خبر داده بودند، با گذشت بیش از ۱۵ روز، هنوز از مشخصات ربایندگان و هدف اصلی آنها از این عملیات گزارشی منتشر نشده است.

پیش تر سازمان عفو بین الملل هم با انتشار بیانیه ای خواستار آزادی فوری امدادگران ایرانی شده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.