یک مقام امنیتی: برقراری امنیت نشست غیرمتعهدها به عهده سپاه است

به روز شده:  10:02 گرينويچ - دوشنبه 20 اوت 2012 - 30 مرداد 1391
اجلاس عدم تعهد

صفرعلی براتلو معاون سیاسی - امنیتی استانداری تهران اعلام کرد که برقراری امنیت نشست غیرمتعهدها در این شهر بر عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

آقای براتلو در مصاحبه با رادیو "گفتگو"، با تاکید بر اهمیت حفظ امنیت سایر شهرهای استان تهران در طول مدت برگزاری نشست، گفت که به این منظور سه شورای تامینی تشکیل شده است.

دیروز احمد رضا رادان جانشین رئیس پلیس ایران هم گفت که نیروی انتظامی در طول مدت برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران در "آماده باش کامل" خواهد بود و با کسی "شوخی ندارد".

آقای رادان همچنین از "فراخوان برخی سایت های ضد انقلاب و دعوت از طرفدارانشان برای کثیف کردن ظاهر شهر تهران در طول برگزاری اجلاس"خبر داد اما توضیح بیشتری در مورد سایت هایی که به گفته وی چنین تقاضایی را مطرح کرده اند نداد.

وی افزود: "این حرف‌ها به این می ماند که با اعلام ساعت ۱۲ شب همه چراغ های خانه خود را خاموش کنند و بعد بگویند طرفداران ما همه آنهایی هستند که چراغ های خودشان را ساعت ۱۲ خاموش کردند."

شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد از پنجم تا دهم شهریور در تهران برگزار خواهد شد و مسئولان ایرانی اعلام کرده اند که ادارات و موسسات پایتخت، در طول مدت برگزاری این اجلاس تعطیل خواهد بود.

"به گفته معاون سیاسی - امنیتی استان تهران، برای حفظ امنیت نشست غیرمتعهدها در پایتخت، سه شورای تامینی تشکیل شده است"

صفرعلی براتلو، تعطیلی تهران در زمان برگزاری اجلاس عدم تعهد را "تدبیری عاقلانه" دانسته و در عین حال افزوده مطالعه ای انجام نشده که نشان دهد این تعطیلی برای کشور خسارت اقتصادی به بار می آورد یا نه.

پیشتر اسدالله عسکراولادی عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفته بود با تعطیلی چند روزه تهران به دلیل حضور سران کشورهای غیرمتعهد، "صدمات جبران ناپذیری به کسب و کار وارد خواهد شد".

وی توصیه کرده بود که امنیت مناطق محل اقامت مهمان ها افزایش پیدا کند اما بقیه شهر تعطیل نشود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.