وزیر دفاع ایران: ادعای آماده شدن اسرائیل برای حمله به ایران ارزشی ندارد

به روز شده:  05:40 گرينويچ - دوشنبه 20 اوت 2012 - 30 مرداد 1391

احمد وحیدی: طرح موضوع حمله اسرائیل به ایران در راستای عملیاتی روانی است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران گفته است که مقامات اسرائیل با آنچه او "اظهارات جنگ‌افروزانه" خواند، در مسیر انهدام و فروپاشی ارتش و "ماشین جنگی" اسرائیل قدم برمی‌دارند.

احمد وحیدی امروز، دوشنبه، ۳۰ مرداد، به خبرگزاری مهر گفت که نیروهای مسلح ایران هم‌اکنون در بالاترین سطح آمادگی دفاعی و نظامی قرار دارند و "به هر متجاوزی پاسخ کوبنده خواهند داد."

وزیر دفاع ایران با بیان این که مقامات اسرائیل دچار اختلافات شدید سیاسی در میان خود هستند، گفت که اظهارات گروهی از سیاستمداران اسرائیلی درباره آماده شدن این کشور برای حمله به ایران "هیچ ارزشی ندارد."

او اضافه کرد: "بیداری اسلامی این رژیم را در انزوا فرو برده است و آنها برای مطرح کردن دوباره خود و در راستای عملیات روانی، بحث تلاش برای حمله به جمهوری اسلامی را مطرح می‌کنند."

او خطاب به تصمیم‌گیران اسرائیل گفت که "با حرف‌های تبلیغاتی، مشکلاتشان پایان نخواهد یافت."

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و از فرماندهان سابق سپاه ایران هم گمانه‌زنی‌ها درباره حمله نظامی احتمالی اسرائیل به ایران را غیرواقعی خوانده، ولی گفته است که نیروهای مسلح ایران برای پاسخ به تهدیدات، آمادگی کامل دارند.

در هفته‌های اخیر، گمانه‌زنی‌هایی درباره آماده شدن اسرائیل برای حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران مطرح شده است و رسانه‌های اسرائیل به بررسی ابعاد مختلف برنامه هسته‌ای ایران و واکنش احتمالی اسرائیل به این فعالیت‌ها پرداخته‌اند.

یک روزنامه اسرائیلی پیش از این گزارش داده بود که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل از حمله‌ای نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران در پاییز پیش رو حمایت می‌کنند.

اسرائیل و کشورهای غربی ایران را متهم می‌کنند که فعالیت‌های هسته‌ای خود را با اهدافی نظامی دنبال می‌کند.

ایران همواره این اتهام را رد کرده و گفته است که برنامه‌های هسته‌ایش صلح‌آمیز است.

با این حال، گفته می‌شود که گروهی از سیاستمداران اسرائیل همچنان نگران دست یافتن ایران به توان هسته‌ای نظامی هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.