وزیر خارجه ایران: تهدیدات اسرائیل را جدی می‌گیریم

به روز شده:  17:47 گرينويچ - چهارشنبه 22 اوت 2012 - 01 شهریور 1391

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران در جمع خبرنگاران صحبت کرده است

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران گفته است که کشورش تهدیدات نظامی اسرائیل را جدی می گیرد.

آقای صالحی در جمع خبرنگاران در تهران گفته است ایران "هر تهدید جزئی را جدی می‌گیرد و آمادگی لازم را برای پاسخگویی به هر تهدیدی دارد."

وزیر خارجه ایران گفته است: "این بدان مفهوم نیست که این تهدیدها جدی باشد. اسرائیل در جایگاهی نیست که بخواهد چنین کاری [حمله نظامی] کند. اگر واقعا می‌خواست چنین اقدامی انجام دهد این قدر داد و فریاد نمی‌کرد."

احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران نیز گفته است که کشورش "هیچ تردیدی در دفاع قدرتمندانه از منافع ملی، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی اش" ندارد.

در هفته های اخیر، برخی از چهره های اسرائیلی از ضرورت حمله نظامی به ایران با هدف جلوگیری از توسعه برنامه های اتمی آن کشور سخن گفته اند.

یک هفته پیش از این، وزیر دفاع شهروندی اسرائیل از آمادگی کشورش برای حمله به ایران خبر داده و گفته بود که حمله به ایران احتمالا به جنگی سی روزه و کشته شدن ۵۰۰ اسرائیلی منجر خواهد شد.

متن ویلنای به یکی از روزنامه های اسرائیل گفته بود این جنگ "در چند جبهه" خواهد بود و در طی آن "صدها موشک به شهرها و مناطق اسرائیلی شلیک خواهد شد."

وزیر دفاع شهروندی اسرائیل در مصاحبه خود گفته بود اسرائیل "به شکلی بی سابقه برای این حمله آماده شده است."

همزمان با بالا گرفتن تهدیدهای لفظی اسرائیل علیه ایران، گروهی از نویسندگان و فیلم سازان اسرائیلی از دادستان کل این کشور خواسته اند که مانع از آن شوند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، بدون رای کابینه اش، درباره حمله به ایران تصمیم بگیرد.

نویسندگان نامه خواهان پاسخ فوری دادستان به خواسته شان شده اند.

دولت و ارتش ایران صریحا گفته اند در صورت حمله اسرائیل یا آمریکا مستقیم یا غیر مستقیم مقابله به مثل خواهد کرد و محسن رضایی، فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است که اسرائیل در صورت حمله به ایران "سقوط خواهد کرد."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.