مشاور موسوی: میرحسین از بیمارستان مرخص شد

به روز شده:  12:46 گرينويچ - جمعه 24 اوت 2012 - 03 شهریور 1391

میر حسین موسوی بیش از یک سال و نیم است که در حبس خانگی به سر می برد

بنا بر گزارش ها حال عمومی میر حسین موسوی، از رهبران مخالف دولت ایران پس از عارضه قلبی و متعاقب عمل آنژیو بهبود یافته است.

اردشیر امیر ارجمند، مشاور ارشد آقای موسوی نیز به بی بی سی گفته است که او از بیمارستان مرخص و به خانه منتقل شده است.

پیشتر وبسایت کلمه که خبرهای مربوط به میرحسین موسوی را منتشر می کند، به نقل از برادر او درباره وضعیت آقای موسوی نوشته بود که بر اساس "مصالح" قرار نیست که خانواده آقای موسوی درباره وضعیت جسمانی آقای موسوی اطلاع رسانی کند.

روز گذشته گزارش شد که میر حسین موسوی که در بازداشت خانگی به سر می برد، به دلیل "عارضه شدید قلبی" به بخش سی‌سی‌یو یکی از بیمارستان‌های تخصصی قلب در تهران منتقل شده است.

به گزارش وبسایت کلمه میرمحمود موسوی، برادر آقای موسوی در باره وضعیت جسمانی برادرش گفت: "ما در شرایط خاص و پیچیده ای هستیم و بر اساس شرایط مجموعه میرحسین و خانواده و مجموعه مسائل، این حق را به ما بدهید که نسبت به وضعیت میرحسین و کل اوضاع حساس باشیم."

او افزود: "شاید شرایطی و مسایلی باشد که همه اش آن چیزی نیست که در رسانه ها منتشر می شود و مسائلی امنیتی و داخلی ما را برای اظهار نظر محدود می کند."

میر محمود موسوی گفت که مصلحت نیست که دانستن وضعیت میر حسین موسوی از طریق خانواده او باشد.

وبسایت ندای سبز آزادی، از سایت های نزدیک به مخالفان دولت ایران، نوشته که آقای موسوی "به دلیل انسداد عروق‌ قلبی تحت عمل آنژیوگرافی" سه‌ساعته قرار گرفته و "پس از عمل دوباره به سی‌سی‌یو منتقل شده و ممکن است اقامت وی در بیمارستان طولانی‌تر شود."

گفته می شود که آقای موسوی را زهرا رهنورد، همسرش که با او در حبس خانگی بوده، در بیمارستان همراه می کند و این دو تحت نظر چندین مامور امنیتی هستند.

گفته می شود که دختران میر حسین موسوی نیز شب گذشته از او عیادت کرده اند.

در این گزارش ندای سبز آزادی آمده که "کارکنان بخشی که میرحسین موسوی در آنجا بستری شده تا این ساعت حق ترک محل کار خود را نداشته‌اند و موسوی به‌ طور کل ممنوع‌الملاقات است."

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای اصلی در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری ایران، به دلیل اعتراض به آنچه تقلب گسترده به نفع محمود احمدی نژاد در این انتخابات می دانستند مورد خشم مقامات حکومتی قرار گرفتند.

اواخر بهمن ماه سال ۱۳۸۹، پس از تظاهراتی که به حمایت از حرکت‌های اعتراضی تونس و مصر در تهران و چند شهر دیگر ایران برگزار شد، مقامات امنیتی آقایان موسوی و کروبی را همراه با همسرانشان تحت بازداشت خانگی قرار دادند که فاطمه کروبی بعدتر ظاهرا به دلایل پزشکی آزاد شد.

بیش از ۱۸ ماه است که آقایان موسوی و کروبی در بازداشت خانگی به سر می برند و تلاش ها برای آزادی آنها بی‌ثمر بوده است.

تعدادی از فعالان سیاسی و مخالفان دولت ایران، از بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل که برای شرکت در اجلاس جنبش غیرمتعهدها عازم تهران است، خواسته اند که با آقایان موسوی و کروبی دیدار کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.