اسرائیل: ایران به سرعت به سمت دستیابی به تسلیحات هسته‌ای پیش می‌رود

به روز شده:  17:18 گرينويچ - جمعه 24 اوت 2012 - 03 شهریور 1391

بنیامین نتانیاهو: ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای به سرعت پیش می‌رود

همزمان با برگزاری دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است که ایران "به سرعت در حال پیشرفت برای دست یافتن به تسلیحات هسته‌ای" است.

خبرگزاری رویترز به نقل از دفتر نخست‌وزیر اسرائیل گزارش داده است که آقای نتانیاهو در دیدار با یکی از اعضای کنگره آمریکا در بیت‌المقدس گفته است که ایران درخواست‌های غرب درباره برنامه هسته‌ای خود را "کاملا نادیده" گرفته است.

بنیامین نتانیاهو از جمله مقامات رسمی اسرائیل است که نسبت به اهداف برنامه هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.

مخالفان فعالیت‌های هسته‌ای ایران می‌گویند که این کشور به دنبال توسعه تسلیحات هسته‌ای است، ولی مقامات رسمی ایران همواره این اتهام را رد کرده‌اند.

پیش از این، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داده بود که ایران در تاسیسات زیرزمینی فردو، صدها سانتریفیوژ جدید نصب کرده، ولی هنوز استفاده از آنها برای غنی‌سازی اورانیوم را آغاز نکرده است.

گفته شده است که این موضوع در گزارش آتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران مورد اشاره قرار گرفته است. قرار است این گزارش در روزهای آینده منتشر شود.

در هفته‌های اخیر، گمانه‌زنی‌هایی درباره آماده شدن اسرائیل برای حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران مطرح شده است و رسانه‌های اسرائیل به بررسی ابعاد مختلف برنامه هسته‌ای ایران و واکنش احتمالی اسرائیل به این فعالیت‌ها پرداخته‌اند.

یک روزنامه اسرائیلی پیش از این گزارش داده بود که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل از حمله‌ای نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران در پاییز پیش رو حمایت می‌کنند، ولی مقامات رسمی در نهادهای دفاعی اسرائیل با چنین دیدگاهی مخالفند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.