پلیس ایران: در جریان اجلاس غیرمتعهدها ۱۱۳ قبضه سلاح جنگی کشف شد

به روز شده:  09:50 گرينويچ - 02 سپتامبر 2012 - 12 شهریور 1391

اجلاس کشورهای غیرمتعهدها به مدت پنج روز از پنجم تا دهم شهریور ماه در تهران برگزار شد

احمد رضا رادان، جانشین فرمانده پلیس ایران از کشف ۱۱۳ قبضه سلاح جنگی در ایست‌های بازرسی در زمان برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در تهران خبر داد.

او در عین حال گفت که در این بازرسی ها بمب یا کمربند انفجاری کشف نشده است.

آقای رادان که روز یکشنبه ۱۲ شهریورماه (دوم سپتامبر) در جریان نشست تجلیل از مسئولان امنیتی این اجلاس صحبت می‌کرد، گفت که در زمان برگزاری این اجلاس هزاران نیروی پلیس برای "ساماندهی چهره" شهر تهران و سایر شهرهای مورد بازدید شرکت کنندگان در این اجلاس، به جمع آوری کارتن خواب ها، معتادان و متکدیان پرداختند.

آقای رادان همچنین گفت: "در زمان برگزاری اجلاس انواع کشفیات در مرزها کاهش یافت که این امر نشان دهنده انسداد مرزها در زمان برگزاری اجلاس است."

در همین حال اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده ناجا هم در جریان این نشست با اشاره به سفر رئیس پلیس بین الملل (اینترپل) به ایران گفت: "این فرد تصور می‌کرد که تهران یک شهر نا امن در حد کابل و بغداد با خیابان های خاکی است، اما هنگامی که وارد ایران شد، به شدت تحت تاثیر قرار گرفت."

فرمانده ناجا با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی جرایم در زمان برگزاری این اجلاس در تهران افزود: "مجال تنفس به جریان های مریض و آسیب زا داده نشد."

آقای احمدی مقدم همچنین گفت که بر اساس آمارها تصادفات در ۵ روز تعطیلات اجلاس به نسبت تعطیلات عید فطر ۲۷ درصد کاهش یافته است.

فرمانده ناجا افزود: "متاسفانه برخی برگزاری چنین اجلاس بزرگی را با معیارهای مادی مقایسه می‌کنند، این در حالی است که میهمانان هزینه های خود را خود پرداخت کرده‌اند."

اجلاس کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها به مدت پنج روز از پنجم تا دهم شهریور در سه سطح کارشناسان، وزاری خارجه و رهبران در تهران برگزار شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.