رئیس مجلس خبرگان: دولت باید جدی تر به معیشت مردم بپردازد

به روز شده:  14:01 گرينويچ - سه شنبه 04 سپتامبر 2012 - 14 شهریور 1391
مجلس خبرگان

محمدرضا مهدوی کنی به دولت توصیه کرد که برای تامین معیشت عمومی مردم از "نخبگان" کمک بگیرد

محمدرضا مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه نشست جدید این مجلس در تهران گفت: "دولت باید به صورت جدی‌تر و عمیق‌تر به ساماندهی وضعیت معیشت مردم بپردازد."

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای مهدوی کنی همچنین با تاکید بر اینکه "ما که در تحریم قرار گرفته‌ایم باید قناعت کنیم"، گفت: "لازم است تا بزرگان، علما و ائمه جمعه قناعت را در بین مردم ترویج کنند."

دوازدهمین اجلاس دور چهارم مجلس خبرگان رهبری، امروز سه شنبه ۱۴ شهریور (۴ سپتامبر) در تهران افتتاح شده و فردا به کار خود خاتمه خواهد داد.

به نوشته سایت مجلس خبرگان رهبری، در این اجلاس سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس گروه مذاکره کننده هسته ای ایران به عنوان نخستین "مهمان ویژه" به سخنرانی پرداخته و در مورد نحوه رویارویی جمهوری اسلامی با فشارهای خارجی توضیحاتی را ارئه کرده است.

سایت مجلس خبرگان رهبری، از وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، مهدی غضنفری، به عنوان دیگر مهمان ویژه دوازدهمین اجلاس این مجلس نام برده است.

'دولت خود را محصور نکند'

رئیس مجلس خبرگان رهبری، در بخش دیگری از سخنرانی امروز خود به دولت و سایر نهادهای حکومتی توصیه کرده که برای تامین معیشت عمومی مردم از "نخبگان" کمک بگیرند و افزوده است: "این‌طور نباشد که دولت خود را محصور کند."

"انقلاب ما انقلابی بود که می‌خواست هم برای دنیا و هم برای آخرت مردم کار کند. انقلاب فقط برای این شکل نگرفت که صرفا مردم متدین باشند و وضعیت اقتصادی خوبی نداشته باشند، چراکه قبل از انقلاب هم ما مردم متدین داشتیم"

محمدرضا مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان

آقای مهدوی تاکید کرده است: "انقلاب ما انقلابی بود که می‌خواست هم برای دنیا و هم برای آخرت مردم کار کند. انقلاب فقط برای این شکل نگرفت که صرفا مردم متدین باشند و وضعیت اقتصادی خوبی نداشته باشند، چرا که قبل از انقلاب هم ما مردم متدین داشتیم."

وی همچنین با اشاره به برگزاری نشست اخیر کشورهای غیرمتعهد در تهران، گفته است: "برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در ایران نشان داد اوضاع کشور به لحاظ امنیتی در شرایط خوبی است."

وی در عین حال افزود: "اینکه ایران میزبان برگزاری اجلاس عدم تعهد است به این معنا نیست که هرچه نمایندگان سران حاضر در اجلاس گفتند مورد تایید ماست، بلکه‌ آنچه مورد تایید ماست، بیانیه پایانی اجلاس است که به تصویب همه رسید. "

در نشست اخیر کشورهای غیرمتعهد در تهران، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد به شدت از اظهارات ضد اسرائیلی مقام های ایرانی انتقاد کرد و محمد مرسی رئیس جمهور مصر، دولت سوریه متحد اصلی ایران در منطقه را نامشروع دانست.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.