احمدی‌نژاد: هزینه برای اجلاس، آبروی ایران بود

به روز شده:  22:55 گرينويچ - سه شنبه 04 سپتامبر 2012 - 14 شهریور 1391
محمود احمدی‌نژاد

محمود احمدی‌نژاد هزینه‌های اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران را "آبروی ایران" دانست

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری ایران در سخنانی در تلویزیون ایران، با اشاره به برخی انتقادها درباره مخارج اجلاس سران غیرمتعهدها، این مخارج را "آبروی ایران" دانست.

آقای احمدی‌نژاد با اشاره به موفقیت ایران در برگزاری این اجلاس گفت "بالاخره وقتی یک ملتی می‌خواهد در تراز جهانی بنشیند باید هزینه کند منتها ما نباید خودمان اشرافی‌گری کنیم."

به گفته او، اجلاس سران غیر متعهدها "تمرینی بود که نشان داد ملت ایران ظرفیت اینکه بتواند در عرصه بین‌ المللی مدیریت کند را دارد."

آقای احمدی‌نژاد در ادامه گفت: "باید از مهمان خوب پذیرایی کنیم زیرا به ملت ایران احترام گذاشته و به کشور ما آمده است که معادلات بین المللی را به نفع ملت ایران عوض کردند؛ نمی‌خواهم بگویم ما بهره برداری شخصی کردیم، ما دنبال بهره برداری شخصی برای ایران نبودیم."

آقای احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود به موضوع هایی همچون آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه ها اشاره کرده و گفت: "دنیا پذیرفت که روش ما در اجرای هدفمندی، عالمانه ترین روش است و همه مراجع دنیا این مسئله را تایید کرده اند. بر همین اساس باید اجازه داد تا این طرح اجرا شود."

جنگ تمام عیار علیه ایران

رییس جمهوری ایران نوسانات اخیر در بازار ارز را "از ناحیه فشارهای خارجی" و "یکسری اقدامات داخلی" دانست.

بنا به گزارش خبرگزاری ایرنا آقای احمدی‌نژاد گفت دولت در یک سال و نیم گذشته "یک مقدار دست و بالش بسته شده" اما " بالاخره این موضوع تغییر خواهد کرد."

رییس جمهوری ایران در ادامه سخنانش گفت: " دشمن به شدت با جنگ روانی و مشکل ایجاد کردن در مسیر فروش نفت، انتقال ارز و بانک مرکزی، یک جنگ تمام عیار پنهان را علیه ما راه انداخته است."

اما وی اضافه کرد که ایران می تواند این شرایط را "مدیریت" کند.

او گفت: بالاخره ما یک کشور دارای نفت و انرژی هستیم و جهان هم به آن احتیاج دارد.

دانش ایرانی

محمود احمدی‌نژاد پیش از سخنان تلویزیونی خود، در مراسم افتتاح دو طرح و صنعتی و خدماتی در استان کرمان حضور پیدا کرد.

وی در سخنان خود با اشاره به توانایی‌های علمی ایران، گفت: "ما کسی را داریم که سطح زمین را نگاه می کند، علف ها را نگاه می کند، تمام معادن اعماق زمین را به شما معرفی می‌کند. تضمینی."

به گفته آقای احمدی‌نژاد از این فرد در شناسایی معادن "بعضی فلزات حساس" استفاده می‌شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.