پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

علت بلاتکلیفی اقتصاد ایران چیست؟

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، با تشبیه خود به یک مربی فوتبال که با دخالت های بی حد و حصر رئیس فدراسیون مواجه است، از دخالت نهادهای دیگر در کارهای دولت شکایت کرده و گفته برای خزانه مملکت از سه نقطه برنامه ریزی می شود. او گفت که در یک سال گذشته دست و بال دولت بسته شده، جو حاکم بر اقتصاد خوب نبوده و وحشتی که به بهانه پیگیری یک پرونده مالی ایجاد شده، به اقتصاد ضربه زده. رئیس جمهوری ایران در یک گفت و گوی مفصل تلویزیونی به نوسان نرخ ارز هم اشاره کرد ولی مشخص نکرد که بالاخره دولت برای کنترل بازار ارز چه خواهد کرد. اما آیا در میان اوج گرفتن تحریم ها می توان به برنامه های دولت برای گذر از بحرانی اقتصادی امید بست، آنهم دولتی که می گوید از دخالت های دیگران در کار خود به ستوه آمده. گزارش از امیر پایور.

تنظیمات مورد نیاز برای تماشای ویدیوها در سایت بی بی سی

توصیه ما به خوانندگان سایت این است که همیشه "میدیا پلیر" خود را به روز کنند و تازه ترین نسخه را داشته باشند تا با تغییرات احتمالی که در فایل های صوتی تصویری بی بی سی داده می شود، مشکلی برای تماشای ویدیوها نداشته باشند.

برای تماشای ویدیوها باید حداقل این نرم افزارها را در رایانه خود نصب کرده باشید:

ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق کلیک صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.