بهروز احمدی، معمار ایرانی در گذشت

به روز شده:  17:54 گرينويچ - پنج شنبه 06 سپتامبر 2012 - 16 شهریور 1391

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران پیکر بهروز احمدی،معمار پیشکسوت ایرانی، صبح امروز (پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه) در قبرستان بهشت زهرا تهران به خاک سپرده شد.

آقای احمدی دیروز در سن ۶۶ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

او که دانش آموخته معماری دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران بود، طراح ساختمان‌هایی همچون فروشگاه کوروش، برج آرمیتاژ در میدان آرژانتین، موزه قرآن واقع در مجموعه نهاد ریاست جمهوری، نمای ساختمان مجلس، مجتمع ساختمان‌های اداری بم و موزه منطقه‌ای سیستان و بلوچستان بود.

به گزارش سایت معمار نیوز در ایران، کمال‌الدین ایمانی یکی از همکاران آقای احمدی، گفته است موزه قرآن که ۵ طبقه زیر زمین و زیر کاخ مرمر واقع شده یکی از مهمترین آثار او بوده است.

آقای ایمانی گفته است که "ویژگی کار بهروز احمدی، خلق معماری‌های مدرن با حس ایرانی بود. مثلاً برج آرمیتاژ در خیابان بخارست، از جمله اولین ساختمان‌های بلندمرتبه ایران و اثر اوست. گنبدی که بالای این برج قرار دارد، گنبد یکی از بناهای تاریخی و نماد تهران یعنی پست خانه واقع در میدان توپخانه، بوده است."

او در مورد کارهای شاخص بهروز احمدی با اشاره به ساخت مجموعه ساختمان‌های اداری در بم، موزه زاهدان و نمای مجلس شورای اسلامی گفت: "طراحی نمای سنگی مجلس شورای اسلامی یکی از کارهای منحصر به فرد او بود که برنده جایزه سنگ از ایتالیا شد. یکی از آخرین کارهای احمدی هم طراحی فرشی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع در یکی از میدان‌های شهر تبریز است."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.