ممنوعیت فروش یک بازی کامپیوتری در ایران

به روز شده:  17:53 گرينويچ - سه شنبه 18 سپتامبر 2012 - 28 شهریور 1391
گیم

داستان این گیم در اواسط سالهای ۲۰۳۰ اتفاق می افتد

به گزارش خبرآنلاین، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گیم ArmA III را فاقد مجوز پخش معرفی کرده است.

این تصمیم پس از مکاتبه آن بنیاد با سپاه پاسداران اتخاذ شده است. به باور این دو نهاد، در این گیم نیروهای ایرانی متخاصم جلوه داده شده اند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچنین گفته که با کمک نهادها و ارگانهای مربوطه از پخش گیم های بدون مجوز که با هدف تخریب افکار عمومی ساخته و با نیت سوء در بازار کشور توزیع می شود، جلوگیری خواهد شد.

بازی ArmA III به ژانر بازیهای "شبیه ساز" یا simulator تعلق دارد. در این ژانر از بازی های ویدیویی تلاش می شود که همه فعالیت ها و موقعیت های داخل گیم، تا سرحد امکان تابع قوانین فیزیک باشد.

بعنوان مثال، اگر در دنیای واقعی پیاده طی کردن یک مسیر به نسبت پیمودن آن با یک وسیله نقلیه ۱۰ دقیقه بیشتر زمان می برد، باید بازیکن یک گیم "شبیه ساز" هم همین تفاوت زمانی را تجربه کند.

"با کمک نهادها و ارگانهای مربوطه از پخش گیم های بدون مجوز که با هدف تخریب افکار عمومی ساخته و با نیت سوء در بازار کشور توزیع می شود، جلوگیری خواهد شد"

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

همانطور که از نام این گیم پیداست، ArmA III بخش سوم از سری این بازی به حساب می آید که توسط استودیوی Bohemia Interactive اختصاصا برای پلتفرم پی سی تولید می شود.

به عبارت دیگر، این گیم قابل اجرا بر روی کنسول های بازی یا دستگاه های موبایل نیست و برای اجرا، باید آن را بر روی یک کامپیوتر نصب نمود.

داستان این گیم در اواسط سالهای ۲۰۳۰ و در میانه یک کشمکش بین المللی در دریای اژه اتفاق می افتد که یک طرف درگیری نیروهای ناتو و طرف دیگر آن نیروهای نظامی ایران هستند.

بازیکن ArmA III، همچون دو سری قبلی این گیم، به طیف گسترده ای از اسلحه های سبک و سنگین دسترسی دارد و در بعضی مراحل لازم است که هدایت ادواتی مانند زیردریایی، تانک و غیره را نیز بر عهده گیرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.