فرمانده سپاه پاسداران: همه باید برای جنگ آینده آماده شویم

به روز شده:  10:51 گرينويچ - شنبه 22 سپتامبر 2012 - 01 مهر 1391

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جمع خبرنگاران سخن گفته است

محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در سخنانی کم سابقه نسبت به وقوع جنگ با اسرائیل سخن گفته و هشدار داده است که "همه باید برای جنگ آینده آماده شویم."

آقای جعفری "دشمنی اسرائیل" را جدی خوانده و به گزارش ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، گفته "تهدیدات و دشمنی" اسرائیل با ایران "نهایتا به درگیری فیزیکی ختم می‌شود."

این نخستین بار است که یک مقام ارشد نظامی ایران تهدیدات اسرائیل را جدی توصیف می کند و از احتمال درگیری دو طرف سخن می گوید.

هشدار فرمانده سپاه در باره وقوع جنگ در آینده

فرمانده سپاه پاسداران ایران پیش بینی کرده که بین ایران و دشمنانش جنگ درخواهد گرفت.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

به گزارش خبرگزاری ایسنا آقای جعفری در جمع خبرنگاران در تهران گفته است: "لکه ننگ و غده سرطانی یعنی اسرائیل با ما سر جنگ دارد اما اینکه کی جنگ رخ دهد معلوم نیست. . . اکنون تنها راه مقابله را جنگ می‌دانند اما آنقدر احمقند که ارباب‌های آنها باید جلویشان را بگیرند."

فرمانده سپاه

"ما باید برای جنگی آماده شویم که ماهیت آن با ماهیت جنگ هشت ساله کاملا متفاوت است و هنر در این است که ما بتوانیم متناسب با جنگ آینده‌ای که در پیش داریم خود را تطبیق دهیم"

اشاره فرمانده سپاه ایران به تهدیدات لفظی ایران از سوی اسرائیل و مخالفت ایالات متحده آمریکا با حمله نظامی احتمالی اسرائیل به ایران است.

آقای جعفری گفته است که "ما باید برای جنگی آماده شویم که ماهیت آن با ماهیت جنگ هشت ساله کاملا متفاوت است و هنر در این است که ما بتوانیم متناسب با جنگ آینده‌ای که در پیش داریم خود را تطبیق دهیم."

به گزارش مهر، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است: "نمی توان منکر جنگ آینده شد اما بدانید دیگر آن شرایطی که در دوران ۸ سال دفاع مقدس برای ما به وقوع پیوست دیگر تکرار نمی‌شود."

آقای جعفری گفته "برای جنگ آینده باید از تجربیات دوران دفاع مقدس به خوبی استفاده کرد ضمن آنکه همه باید برای جنگ آینده آماده شویم."

تنش لفظی میان ایران و اسرائیل در هفته‌های اخیر به شدت بالا گرفته است و برخی تحلیلگران می گویند که عده‌ای از مقام های اسرائیلی به دنبال حمله علیه ایران هستند.

همزمان با افزایش فشارها به ایران بر سر توقف غنی سازی اورانیوم در این کشور، مقام های ایرانی، اسرائیل را به "خرابکاری" و ترور دانشمندان اتمی ایران متهم کرده اند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران هفته گذشته با انتقاد از گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی که به گفته او جزئیات برنامه های اتمی ایران را برخلاف معاهدات بین المللی افشا می کند، گفت که "خرابکارها و تروریست" از این اطلاعات برای ضربه به برنامه های اتمی ایران استفاده می کنند.

این مقام ارشد اتمی ایران خواستار دسترسی کشورش به مختصات جغرافیایی تاسیسات اتمی اسرائیل شده است.

تغییر لحن فرماندهان نظامی ایران؟

هشدار فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نسبت به وقوع جنگ میان ایران و اسرائیل، کم سابقه ترین واکنش یک مقام عالی رتبه نظامی ایران به تهدیدات هفته های اخیر اسرائیل است.

تا پیش از این مقام های سیاسی و نظامی ایران می گفتند که اسرائیل "جرات حمله به ایران را ندارد" و تهدیدهای اسرائیل را "جنگ روانی" توصیف می کردند.

یک روز پیش از این شماری از فرماندهان نظامی ایران نسبت به حمله احتمالی اسرائیل هشدار داده و سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفته بود که شاید شروع جنگ با اسرائیل باشد اما "مدیریت ادامه جنگ، سطح برخورد و نقطه انتهایی جنگ را ایران تعیین می کند."

این گفته ها همزمان با سالگرد آغاز جنگ هشت ساله ایران و عراق و در جریان رژه سالیانه نیروهای نظامی ایران اعلام شده است.

هر ساله در روز ۳۱ شهریور، سالگرد آغاز جنگ هشت ساله در ایران، رژه نیروهای نظامی برگزار می شود و رژه امسال با حضور یگان‌هایی از نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و وزارت دفاع برگزار شد و در آن محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور و فرماندهان ارشد نظامی ایران حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این رژه، موشک‌های بالستیک فاتح ۱۱۰، خلیج فارس، شهاب ۲، قیام، قدر و سجیل به نمایش درآمدند.

ساعاتی پس از این، نمایندگان آمریکا، فرانسه و بریتانیا در شورای امنیت سازمان ملل بار دیگر اعلام کردند که زمان برای حل مسئله اتمی ایران در حال پایان یافتن است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون در شش قطعنامه از جمله چهار قطعنامه تحریمی از ایران خواسته تا غنی سازی اورانیوم را متوقف کند.

ایران می گوید دستیابی به چرخه کامل سوخت هسته ای و استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی مطابق قوانین بین المللی حق این کشور است و آن را متوقف نمی کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی که نزدیک ۱۰ سال است به شکل ویژه مشغول بررسی برنامه های اتمی ایران است می گوید که تا به حال نشانه ای از انحراف برنامه های اتمی ایران به سوی اهداف نظامی نیافته است.

آژانس در عین حال می گوید قادر به راستی آزمایی برخی از ادعاهای ایران در صلح آمیز بودن فعالیت های اتمی اش نیست.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.