توهین‌کننده به فائزه هاشمی زندانی شد

به روز شده:  14:10 گرينويچ - دوشنبه 24 سپتامبر 2012 - 03 مهر 1391
سعید تاجیک

در فیلم منتشر شده در اینترنت سعید تاجیک کلمات توهین‌آمیزی خطاب به فائزه هاشمی و پدرش به زبان می‌آورد

دادسرای تهران اعلام کرد که سعید تاجیک، که پیش‌تر به اتهام توهین به فائزه هاشمی به هشت ماه حبس محکوم شده بود، برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان منتقل شده است.

بر اساس اطلاعیه‌ای که روز دوشنبه سوم مهرماه (۲۴ سپتامبر) در سایت دادسرای تهران منتشر شده است، سعید تاجیک، که فیلم توهین او به فائزه هاشمی در اینترنت منتشر شده بود، توسط دادگاه به ۸ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده بود که رای صادره توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز مورد تایید قرار گرفت.

سعید تاجیک مدتی هم در اسفند ماه سال گذشته در بازداشت به سر برد، اما بعد از آزادی به سایت اینترنتی روزآنلاین گفت که فقط "۸ یا ۹ روز" در بازداشت بوده و بعد از آن آزاد شده است.

او در همان مصاحبه گفته بود که اگر دستگیر شود "هوادارانش در مقابل قوه‌قضائیه تجمع خواهند کرد."

در فیلمی که اسفند ماه دو سال پیش در اینترنت انتشار یافت، افرادی دیده می‌شدند که خود را "بچه حزب اللهی های شاه عبدالعظیم" معرفی می کردند و به خانم هاشمی و پدرش ناسزاهای رکیک می گفتند.

انتشار گسترده این فیلم، واکنش شدید بسیاری از چهره های سیاسی و مذهبی را به دنبال داشت و به دنبال آن، قوه قضائیه از شناسایی و دستگیری دو نفر در ارتباط با هتاکی به خانواده آقای هاشمی رفسنجانی خبر داد.

در همان زمان بود که حسین قدیانی، یکی از وبلاگ نویسان معروف هوادار حکومت، فرد اصلی توهین کننده به فائزه هاشمی را "سعید تاجیک" از اعضای بسیج معرفی کرد.

خبر زندانی شدن آقای تاجیک یک روز پس از بازداشت فائزه هاشمی و همزمان با انتشار خبر بازداشت مهدی هاشمی، پسر اکبر هاشمی رفسنجانی منتشر شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.