ایران از 'شلیک موفقیت آمیز' چهار موشک دریایی در خلیج فارس خبر داد

به روز شده:  10:28 گرينويچ - سه شنبه 25 سپتامبر 2012 - 04 مهر 1391

فرمانده نیروی دریایی سپاه از تصمیم ایران به برگزاری مانور نظامی در تنگه هرمز خبر داده

همزمان با مانور نظامی سی کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا در خلیج فارس، یک مقام بلندپایه نظامی ایران از شلیک موفقیت آمیز چهار موشک دریایی در این منطقه خبر داده است.

شامگاه گذشته، خبرگزاری فارس از منابع خبری نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نقل از علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه خبر داد که این شلیک روز یکشنبه و در قالب "آخرین تمرین رزمایشی نیروی دریایی سپاه" انجام شده است.

بر اساس این گزارش، شلیک همزمان چهار موشک دریایی سپاه، از منطقه یکم دریایی این نیرو در بندرعباس صورت گرفته است.

"چهار فروند موشک دریایی به صورت همزمان به سمت یک هدف بزرگ دریایی که به اندازه یک ناو جنگی بود شلیک و ظرف پنجاه ثانیه این شناور را غرق کرد"

فرمانده نیروی دریایی سپاه

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته که "چهار فروند موشک دریایی به صورت همزمان به سمت یک هدف بزرگ دریایی که به اندازه یک ناو جنگی بود شلیک و ظرف پنجاه ثانیه این شناور را غرق کرد."

این مقام نظامی ایران از برنامه برگزاری مانور نظامی سپاه در تنگه هرمز تا پیش از پایان سال جاری خورشیدی خبر داده است.

هدف اصلی مانور نظامی آمریکا و بیش از سی کشور در خلیج فارس، تمرین عملیات بزرگ مین روبی اعلام شده است. این مانور تا دو روز دیگر ادامه دارد.

به گفته جان لیتل، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، این مانور "تمرینی دفاعی با هدف حفاظت از تردد دریایی در آب های بین المللی و خاورمیانه است."

خبر برگزاری این مانور در خلیج فارس همزمان با افزایش تهدیدهای مطرح شده از سوی بعضی از مقام های ایرانی برای بستن تنگه هرمز منتشر می شود.

چهار روز پیش از این، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اظهار نظری کم سابقه نسبت به وقوع جنگ با اسرائیل سخن گفت و هشدار داد که "همه باید برای جنگ آینده آماده شویم."

یک روزپس از این هشدار، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران هم گفت که در صورت حمله به ایران "هیچ کشور بی‌طرفی در منطقه وجود نخواهد داشت" و درگیری با ایران می‌تواند "به جنگ جهانی سوم تبدیل شود."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.