اخطار در مورد سخنان فرمانده سپاه و رئیس سازمان انرژی اتمی در مجلس ایران

به روز شده:  11:27 گرينويچ - چهارشنبه 26 سپتامبر 2012 - 05 مهر 1391
محمدرضا تابش

آقای تابش از مسئولان خواسته که در سخن گفتن بیشتر اندیشه کنند

محمدرضا تابش، نماینده اصلاح طلب مجلس ایران در مورد اظهارات اخیر فرمانده سپاه و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اخطار داد و گفت که این اظهارات برای کشور تبعات سوء سیاسی، امنیتی و اقتصادی داشته است.

آقای تابش در جلسه علنی امروز چهارشنبه ۵ مهر (۲۶ سپتامبر) مجلس ایران گفت که صحبت‌های فریدون عباسی دوانی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی مبنی بر اینکه ایران در مواردی به آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاعات غلط داده است و سخنان سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران مبنی بر حضور سپاه در لبنان و سوریه و قریبالوقوع بودن جنگ با اسرائیل به منافع ملی ایران آسیب زده است.

اما حمید رسایی، نماینده دیگر مجلس و عضو جبهه پایداری با انتقاد از اخطار آقای تابش، گفت که سخنان فرمانده سپاه پاسداران و رئیس سازمان انرژی اتمی، سخنانی «دقیق، به موقع، به جا و درست» بوده است. گروهی از نمایندگان مجلس هم با سر دادن شعار الله اکبر از پاسخ آقای رسایی حمایت کردند.

این در حالی است که پیش‌تر حسین شریعتمداری، نماینده آیت الله خامنه‌ای در روزنامه کیهان هم به اظهارات آقای عباسی دوانی در مصاحبه با روزنامه الحیات انتقاد کرده و آن را «هدیه به دشمن» خوانده بود.

میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان هم پس از آنکه فرمانده سپاه پاسداران ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که نیروی قدس سپاه از گذشته در لبنان و سوریه حضور داشته است، خواهان توضیح رسمی ایران در مورد این سخنان شده بود.

آقای تابش در اخطار امروز خود در مجلس ایران گفت که سخن دیگر فرمانده سپاه هم مبنی بر اینکه «جنگ آینده» قابل انکار نیست و باید برای آن آماده شد، موجب نگرانی مردم شده و به مشکلات اقتصادی و خروج سرمایه انسانی و مادی از کشور دامن زده است.

او در مورد اظهارات آقای عباسی دوانی هم گفت که این اظهارات باعث بی‌اعتمادی آژانس و مجامع بین‌المللی به حکومت ایران شده و امکان «سوءاستفاده دشمنان و بدخواهان نظام» را فراهم آورده است.

آقای تابش از مسئولان نظامی و دولتی ایران خواست که «در بیان گفتار و موضع گیری‌های خود بیشتر اندیشه کنند».

پس از سخنان او، آقای رسایی به دفاع از فرمانده سپاه و رئیس سازمان انرژی اتمی پرداخت و از جمله گفت: «سخنان فرمانده سپاه در راستای سخنان مقام معظم رهبری بود که به صراحت فرمودند ما در جنگ ۳۳ روزه (اسرائیل با حزب الله) و در جنگ ۲۲ روزه غزه دخالت کردیم و نتیجه گرفتیم. اسرائیل باید بداند که اگر هر نوع تعرضی به خاک جمهوری اسلامی ایران بکند و حتی تعرضی به دیگر مسلمانان داشته باشد، این مجلس پشتیبان سپاه است و در کنار آن‌ها انشاء الله اسرائیل را از صحنه روزگار محو می‌کند.»

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.