فرمانده سپاه: حمله نظامی به ایران در کار نیست

به روز شده:  18:05 گرينويچ - جمعه 28 سپتامبر 2012 - 07 مهر 1391

فرمانده سپاه گفته است که ایران مورد حمله نظامی قرار نخواهد گرفت

محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران در اجتماع بزرگی از افراد بسیجی در استان البرز گفته است که ایران مورد حمله نظامی قرار نخواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، سرلشگر جعفری در تجمع ۲۰ هزار بسیجی گفته است که "دشمنان پی‌برده‌اند که نه تنها تهدیدات نظامی، بازدارنده نیست بلکه ما را در پیمودن راهمان بیشتر از گذشته مصمم می‌کند و به همین دلیل به خودشان اجازه تهدید هم نمی‌دهند و آمریکا به سران رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهد و آنها را از این تهدیدها باز می‌دارد."

این در حالی است که وی تنها چند روز پیش در سخنانی کم سابقه نسبت به وقوع جنگ با اسرائیل گفته بود که "همه باید برای جنگ آینده آماده شویم."

آقای جعفری با جدی خواندن دشمنی اسرائیل گفته بود که تهدیدات و دشمنی اسرائیل با ایران "نهایتا به درگیری فیزیکی ختم می‌شود."

وی گفته بود "ما باید برای جنگی آماده شویم که ماهیت آن با ماهیت جنگ هشت ساله کاملا متفاوت است و هنر در این است که ما بتوانیم متناسب با جنگ آینده‌ای که در پیش داریم خود را تطبیق دهیم."

بدین ترتیب سخنان امروز سرلشگر جعفری می تواند نشانه تغییر جدی دیدگاه رسمی سپاه پاسداران، اگر نه کل دستگاه حکومتی ایران، به مسئله تهدید امنیتی اسرائیل برای ایران باشد.

تنش لفظی میان ایران و اسرائیل در هفته‌های اخیر به شدت بالا گرفته و برخی از تحلیلگران معتقدند که عده‌ای از مقام های اسرائیلی به طور جدی به دنبال حمله علیه ایران هستند.

'پاسخ کوبنده'

در همین حال، فرمانده سپاه پاسداران، اعتراضات گسترده مردمی به نتیجه اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را به تلاش برای ایجاد ناامنی در ایران توسط 'دشمن' قلمداد کرد و اظهار داشت که تجمع روز ۹ دی سال ۱۳۸۸ که توسط حکومت ایران برنامه ریزی و برگزار شد "پاسخ کوبنده و قاطع به دشمنی‌های دشمنان در مسائل امنیتی بود."

او به بسیجیان حاضر در تجمع استان البرز گفت که برای مقابله با تهدیدات امنیتی، یکصد گردان ویژه در داخل بسیج تشکیل شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.