محمد علی دادخواه، وکیل ایرانی زندانی شد

به روز شده:  10:47 گرينويچ - 30 سپتامبر 2012 - 09 مهر 1391

محمد علی دادخواه، پیش‌تر در جریان وکالت اعضای نهضت آزادی بازداشت شده‌بود

محمد علی دادخواه، وکیل دادگستری و عضو کانون مدافعان حقوق بشر ایران برای گذراندان دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش وبسایت کلمه، آقای دادخواه که ‌پیش از این در تیر ماه سال ۹۰ از سوی شعبه‌ ۱۵ دادگاه انقلاب به ۹ سال زندان، ۱۰ سال ممنوعیت از وکالت در دادگستری و همچنین به تحمل شلاق و چند فقره جزای نقدی محکوم شده‌ بود، امروز به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

آقای دادخواه وکالت پرونده هایی چون پرونده فعالان ملی مذهبی‌، پرونده عبدالفتاح سلطانی، پرونده دراویش گنابادی، پرونده سه تن از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، پرونده سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی در واقعه تحصن دانشجویی دانشگاه زنجان و پرونده کشیش محکوم به اعدام یوسف ندرخانی را به عهده داشته است.

وی همچنین وکالت در پرونده‌هایی مانند شکایت در مورد آب‌گیری سد سیوند و ساخت برج جهان‌نما در اصفهان را نیز بر عهده داشته است.

دادخواه که پیش‌تر در سال ۸۱ و در جریان وکالت اعضای نهضت آزادی بازداشت شده بود، آخرین بار در تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۸۸ به همراه ملیحه دادخواه، سارا صباغیان، بهاره دولو و امیر رئیسیان در دفتر کارش توسط پلیس امنیت بازداشت و دفتر او پلمپ شد.

در حال حاضر بیشتر اعضای برجسته کانون مدافعان حقوق بشر از جمله محمد سیف‌زاده، عبدالفتاح سلطانی و نسرین ستوده در زندان هستند.

نرگس محمدی، یکی دیگر از اعضای این کانون نیز به تازگی به مرخصی آمده‌است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.