سرتیپ جزایری: بعضی مسئولان به شائبه بروز جنگ علیه کشور کمک می کنند

به روز شده:  15:49 گرينويچ - دوشنبه 01 اکتبر 2012 - 10 مهر 1391
مسعود جزایری

مسعود جزایری تاکید کرده که در صورت بروز جنگ، ایران در "کوتاه‌مدت" پیروز خواهد شد

مسعود جزایری رییس ستاد تبلیغات دفاعی در ایران و معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح "بعضی از مسئولان" این کشور را متهم کرد که "به شائبه بروز جنگ علیه کشور کمک می‌کنند".

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سرتیپ جزایری دوشنبه ۱۰ مهر (اول اکتبر) مطالب رسانه های خارجی در مورد تهاجم نظامی علیه ایران را "جنگ روانی" دانست و گفت: "متاسفانه نحوه برخورد بعضی مسئولان با این عملیات روانی دشمن به نحوی است که ناخواسته در زمین دشمن بازی می‌کنند."

اظهارات این مقام نظامی ایران در شرایطی مطرح می شود که در هفته های گذشته، تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران از احتمال درگیری نظامی میان ایران و اسرائیل یا آمریکا سخن گفته اند.

خبرسازترین این اظهارات، از طرف محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفت که حدود ۱۰ روز پیش نسبت به وقوع جنگ با اسرائیل هشدار داد و افزود که "همه باید برای جنگ آینده آماده شویم".

آقای جعفری "دشمنی اسرائیل" را جدی خوانده و تاکید کرده بود که "تهدیدات و دشمنی" اسرائیل با ایران "نهایتا به درگیری فیزیکی ختم می‌شود."

در پی انعکاس رسانه ای گسترده اظهارات سرلشگر جعفری در داخل و حارج ایران، وی سه روز پیش سخنان قبلی خود را اصلاح کرد و گفت که ایران مورد حمله نظامی قرار نخواهد گرفت.

وی افزود: "دشمنان پی‌برده‌اند که نه تنها تهدیدات نظامی، بازدارنده نیست، بلکه ما را در پیمودن راهمان بیشتر از گذشته مصمم می‌کند و به همین دلیل به خودشان اجازه تهدید هم نمی‌دهند و آمریکا به سران رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهد و آنها را از این تهدیدها باز می‌دارد."

مسعود جزایری در سخنان امروز خود، به آن گروه از مسئولان "کشوری و لشکری" ایران که "به شائبه بروز جنگ کمک می کنند" توصیه کرده که "مراقب نحوه موضع‌گیری‌های خود باشند".

"محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حدود ۱۰ روز پیش نسبت به وقوع جنگ با اسرائیل هشدار داد و افزود: همه باید برای جنگ آینده آماده شویم"

وی بدون توضیح بیشتر افزوده است که بهتر است این مسئولان برای مقابله با "جنگ روانی دشمن"، "پاسخ رسانه‌ای یاوه‌گویی‌های اسرائیلی‌های منفور را به دیگران بسپارند."

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، با این حال به "جامعه جهانی و دوستداران انقلاب اسلامی" اطمینان داده است که در صورت بروز جنگ، "در برخورد با دشمن به گونه‌ای عمل خواهد شد که قدرت مدیریت و تفکر را از مهاجم خواهد گرفت".

وی تاکید کرده که "در دستیابی کوتاه‌مدت به پیروزی کمترین ابهامی نداریم" و افزوده است: "البته ما به دلیل آموزه‌های اسلام عزیز آغازگر هیچ جنگی نخواهیم بود."

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.