ورورد ماموران دادستانی تهران به دفتر روزنامه مغرب

به روز شده:  18:39 گرينويچ - دوشنبه 01 اکتبر 2012 - 10 مهر 1391
مغرب

صفحه اول شماره دیروز (یکشنبه) روزنامه مغرب

ماموران دادستانی تهران امروز با ورود به دفتر روزنامه "مغرب" به بازداشت محمد مهدی امامی ناصری مدیرمسئول این روزنامه پرداخته اند.

غلامحسین محسنی اژه ای در مصاحبه مطبوعاتی دوشنبه ۱۰ مهر (اول اکتبر) تایید کرده که نمایندگان دادستانی تهران "مدیرمسئول و برخی کارکنان" این روزنامه را "تحت تعقیب قرار داده اند" ولی اتهام آنها را "غیرمطبوعاتی" و بر اساس گزارش "یکی از مراجع رسمی" دانسته است.

پیش از آن امیرموسی کاظمی٬ سردبیر روزنامه مغرب نیز با تایید حضور ماموران در ساختمان روزنامه، از دلیل این حضور اظهار بی‌اطلاعی کرده بود.

خبرگزاری ایسنا نوشته است که ماموران دادستانی دفتر روزنامه را مورد بازرسی قرار داده اند، اما توضیح بیشتری نداده که این ماموران مشخصا به دنبال چه بوده اند.

خبرگزاری آنا، وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی هم در خبر خود در مورد اقدام امروز ماموران قضایی نوشته است: "روزنامه مغرب در روزهای گذشته با انتخاب مطالب ساختار شکن، حمایت همه جانبه ای را از جریان اصلاح‌طلب و فتنه داشته است."

"جریان فتنه" اصطلاحی است که مقام ها و رسانه های حکومتی ایران همچون آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی خطاب به هواداران میرحسین موسوی و مهدی کروبی رهبران مخالفت دولت و دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری می گویند که بیش از یک سال است در بازداشت خانگی هستند.

خبرگزاری آنا که پس از تغییر مدیریت دانشگاه آزاد توسط تیمی از اصولگرایان تندرو اداره می شود، افزوده است: "این روزنامه روز گذشته به صورت کامل صفحه خود را به سخنان دوپلهوی محمد خاتمی در انتقاد از نظام اسلامی اختصاص داده بود."

"این روزنامه روز گذشته به صورت کامل صفحه خود را به سخنان دوپلهوی محمد خاتمی در انتقاد از نظام اسلامی اختصاص داده بود"

خبرگزاری آنا، وابسته به (مدیریت جدید) دانشگاه آزاد اسلامی

روزنامه مغرب، عکس و خبر اصلی صفحه اول شماره روز یکشنبه خود را به انعاس سخنانی از محمد خاتمی در مورد وضعیت اصلاح طلبان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آینده اختصاص داده بود.

سه هفته پیش علی مطهری نماینده تهران در مصاحبه ای با سایت خبرآنلاین، با انتقاد از محدودیت های تحمیل شده به رسانه های ایران گفته بود "اگر یک رسانه عکس آقای خاتمی را بزند، توبیخ و توقیف می‌شود".

وی توضیح بیشتری نداده بود که محدودیت ادعایی وی از طرف چه مرجع یا نهادی وضع شده است.

غلامحسین محسنی اژه ای در صحبت های امروز خود، ارتباط میان بازداشت مدیرمسئول مغرب و انتشار عکس رئیس جمهور سابق را رد کرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.