اسرائیل: تحریم‌هانتوانسته فعالیت‌های هسته‎ای ایران را متوقف کند

به روز شده:  11:47 گرينويچ - سه شنبه 02 اکتبر 2012 - 11 مهر 1391

به گفته موشه یلعون برنامه هسته‌ای ایران به "خط قرمز" نزدیک و نزدیکتر می شود

موشه یعلون، وزیر امور استراتژیک اسرائیل امروز( سه شنبه ۲ اکتبر)گفته است: "تحریم‌های بین المللی علیه ایران تاثیرات خود را داشته است، اما نتوانسته ایران را از ادامه فعالیت های هسته‌ای باز دارد."

به گفته این مقام اسرائیلی با توجه به این که برنامه هسته‌ای ایران به "خط قرمز" نزدیک و نزدیکتر می شود، باید برای تحریم ها مهلتی درنظر گرفت.

آقای یعلون در مصاحبه با رادیو اسرائیل افزود: "تحریم ها و فشار ها بر ایران در دو سال گذشته موثر بوده، اما مانع فعالیت سانتریفیوژهای این کشور نشده است."

وزیر امور استراتژیک اسرائیل با تاکید بر لروم اعمال تحریم های اقتصادی و سیاسی شدیدتر بر ایران گفت که گزینه نظامی همچنان به جای خود محفوظ است.

آقای یعلون با اشاره به ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت: "واقعیت این است که دیپلماسی کارساز نبوده و تحریم ها نتوانسته است به نتیجه مطلوب منجر شود."

اسرائیل و جامعه بین الملل نگران فعالیت های هسته ای ایران و دستیابی این کشور به تسلیحات هسته ای هستند اما ایران همواره بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای آن کشور اصرار داشته است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هم در سخنرانی اخیر خود در مجمع عمومی سازمان ملل از جامعه بین المللی خواست "خط قرمزی" برای برنامه هسته‌ای ایران تعیین کنند.

آقای نتانیاهو گفت که ایران می‌تواند تا بهار و یا تابستان سال آینده به میزان کافی اورانیوم غنی شده با درصد بالا برای تولید بمب اتم دست پیدا کند و به گفته وی، به همین دلیل است که فعالیت های این کشور باید متوقف شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.