شکایت سعید مرتضوی از برخی از نمایندگان مجلس و رسانه‌ها

به روز شده:  12:22 گرينويچ - سه شنبه 02 اکتبر 2012 - 11 مهر 1391

ابقای سعید مرتضوی در پست سازمان تامین اجتماعی بار دیگر با واکنش منفی نمایندگان مجلس روبرو شده است

وکیل سعید مرتضوی گفته است که موکلش از برخی نمایندگان مجلس و رسانه‌های ایران به اتهام "تهمت، افترا و نشر اکاذیب" شکایت کرده است.

خبرگزاری‌های ایران به نقل از محمد اصلانی، وکیل سعید مرتضوی گفته اند که آقای مرتضوی از دو نماینده فعلی مجلس که مدیر مسئول سایت‌های خبری هستند، یک نماینده پیشین و تعدادی از روزنامه‌ها و سایت‌های خبری تحت عنوان "توهین، اهانت، افترا و نشر اکاذیب" شکایت کرده است.

سعید مرتضوی که در زمان انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ دادستان تهران بود، در حال حاضر رئیس سازمان تامین اجتماعی است.

وکیل سعید مرتضوی گفته است که شکایت آقای مرتضوی از رسانه‌ها مربوط به زمان انتصاب او به سمت مدیر عاملی صندوق تامین اجتماعی در فروردین ماه سال ۱۳۹۱ است.

به گفته آقای اصلانی، تعدادی از رسانه‌ها پس از انتصاب موکلش به سمت مدیرعاملی تامین اجتماعی اخباری را به نقل از نمایندگان و افراد خاص منتشر کردند که بعضی از آنها اعمال "مجرمانه" محسوب می‌شود.

وکیل سعید مرتضوی افزوده که این شکایت‌ها در حال حاضر در دادسرای فرهنگ و رسانه ها در حال رسیدگی است.

انتصاب سعید مرتضوی به ریاست صندوق تامین اجتماعی در روزهای پایانی سال گذشته انتقاد نمایندگان مجلس را به دنبال داشت و بعضی از نمایندگان مجلس او را فاقد شرایط لازم برای این پست می دانستند.

دیوان عدالت اداری در پی شکایت تعدادی از نمایندگان مجلس بر لغو حکم انتصاب آقای مرتضوی رأی داد.

اما در مردادماه سال جاری، وکیل سعید مرتضوی اعلام کرد که با اصلاح اساسنامه صندوق تامین اجتماعی و تغییر نام این نهاد از صندوق به سازمان، رای دیوان عدالت اداری درباره موکلش اجرا شده است.

‌ ابقای سعید مرتضوی، در پست ریاست این سازمان بار دیگر واکنش منفی برخی از نمایندگان مجلس را به دنبال داشت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.