'تصویربردار شبکه خبر از بازگشت به ایران نگران بود'

به روز شده:  01:35 گرينويچ - چهارشنبه 03 اکتبر 2012 - 12 مهر 1391
حسن گلخن بان

حسن گلخن بان با هیات همراه محمود احمدی نژاد به نیویورک سفر کرده بود

وکیل حسن گلخن بان، تصویربردار شبکه خبر که پس از بازگشت هیات همراه محمود احمدی نژاد از نیویورک، به ایران برنگشت می گوید موکلش نگران امنیت خود در این کشور بوده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، پال اودوایر، وکیل آقای گلخن بان گفته است که او نگران سلامتی و امنیت خود پس از بازگشت به ایران بود و به همین دلیل تصمیم گرفت در آمریکا باقی بماند.

به گفته آقای اودوایر، اعضای هیات همراه رئیس جمهوری ایران که برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، از آقای گلخن بان خواسته بودند دست به اعمالی بزند و با مخالفت او مواجه شده بودند.

پال اودوایر در مصاحبه با آسوشیتد پرس گفت: "زمانی که او اینجا بود، اعضای هیات خواسته هایی را مطرح کرده بودند که او نمی خواست انجام دهد. او به طور مشخص از تبعات این عدم فرمانبرداری پس از بازگشت به ایران بسیار نگران بود."

اشاره ای به خواسته های مورد مخالفت آقای گلخن بان نشده است.

به گفته آقای اودوایر،همسر و دو فرزند آقای گلخن بان ایران را ترک کرده اند و او درخواست پناهندگی خود را تسلیم سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا کرده است.

حسن گلخن بان که ۴۶ سال سن دارد، از تصویربرداران با سابقه سازمان صدا و سیما است و در شبکه خبر مشغول به کار بوده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.