جلسه خبری رئیس مجلس ایران ساعاتی پیش از برگزاری لغو شد

به روز شده:  15:05 گرينويچ - چهارشنبه 03 اکتبر 2012 - 12 مهر 1391

از خبرنگاران صبح روز سه شنبه برای نشست با علی لاریجانی دعوت شده بود

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران نشست خود با خبرنگاران را که قرار بود یک روز پس از کنفرانس خبری محمود احمدی نژاد برگزار شود، لغو کرده است.

رسانه های ایران می گویند که دعوت از خبرنگاران صبح امروز انجام شده بود و قرار بود نشست خبری ساعت دو بعداز ظهر به وقت تهران برگزار شود، اما حدود سه ساعت پیش از آغاز این نشست، اعلام شد که نشست لغو شده است.

خبرگزاری مهر به نقل از خبرنگار پارلمانی خود می گوید که فقط از خبرنگاران خبرگزاری های رسمی کشور و صداو سیما برای حضور در این نشست خبری دعوت شده بودند.

نشست خبری رئیس مجلس ایران قرار بود یک روز پس از دیدار خبرنگاران با محمود احمدی نژاد باشد.

خبر لغو این نشست همزمان با آن منتشر شد که بازایان تهران پس از چند روز نوسان شدید در بازار ارز و طلا و افزایش بی سابقه قیمت ارز، مغازه های خود را تعطیلی کردند.

انتقاد کم سابقه از رئیس جمهور از رئیس مجلس

آقای احمدی نژاد در نشست خبری روز سه شنبه یازدهم مهر که در مقر ریاست جمهوری ایران برگزار شد، به طور بی سابقه ای از آقای لاریجانی انتقاد کرده بود.

احمدی نژاد:

"از این که ایشان (علی لاریجانی) درباره یک موضوع سیاسی با خبرگزاری وابسته به یک نهاد نظامی-امنیتی (خبرگزاری فارس) مصاحبه می‌کند، متاسفم"

ساعاتی پیش از نشست خبری رئیس جمهور ایران، علی لاریجانی، در گفت و گو با خبرگزاری فارس سیاست‌های دولت را عامل اصلی التهاب بازار ارز معرفی شده بود.

آقای احمدی‌نژاد در واکنش به این مصاحبه گفت: "از این که ایشان درباره یک موضوع سیاسی با خبرگزاری وابسته به یک نهاد نظامی-امنیتی مصاحبه می‌کند، متاسفم."

او از رئیس مجلس خواست که "به جای نقد به یاری دولت بیاید."

آقای احمدی نژاد در پاسخ به تحولات بازار ارز و افزایش بی سابقه آن طی روزهای گذشته، گفته بود که عده ای که می گویند دولت ارز وارد بازار نمی کند، از میزان ذخایر ارزی کشور اطلاع دارند.

با تحریم خرید نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا و مشکلات مربوط به بیمه نفتکش های حامل نفت ایران و همچنین فشار به مشتریان نفت صادراتی ایران برای جایگزین کردن آن، درآمدهای ارزی ایران کاهش یافته است.

در حالی که میزان صادرات روزانه نفت ایران تا پیش از تحریم های اتحادیه اروپا بین ۲ میلیون و ۲۰۰ تا ۲ میلیون ۵۰۰ هزار بشکه نفت بود، نایب رئیس مجلس این کشور اخیرا اعلام کرده که فروش نفت ایران از اوایل تابستان به ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.