عضویت فرماندهان پلیس در ستاد بازار ارز

به روز شده:  16:37 گرينويچ - چهارشنبه 03 اکتبر 2012 - 12 مهر 1391

با تشکیل این ستاد فرماندهان پلیس رسما در کنترل بازار ارز نقش گرفته‌اند

اسماعیل احمدی مقدم، رئیس پلیس ایران، از تشکیل ستاد متمرکز بررسی بازار ارز خبر داده و گفته است مقامات اقتصادی دولت و چند نفر از فرماندهان نیروی انتظامی ایران اعضای این ستاد هستند.

به گفته آقای احمدی مقدم، احمدرضا رادان، جانشین فرمانده پلیس ایران و حسن بتولی، رئیس پلیس آگاهی ایران، از جمله اعضای این ستاد هستند.

روز گذشته محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور، در کنفرانس خبری خود گفته بود یکی از نهادهای اطلاعاتی به او گزارش داده است که ٢٢ نفر پشت پرده نوسانات بازار ارز هستند، او خواهان فعال شدن نهادهای امنیتی در این زمینه بود.

به جز رئیس‌جمهور مقامات دیگری هم گفته‌اند که بحران ارزی ایران ماهیت صرفا اقتصادی ندارد و خواهان فعال شدن نهادهای امنیتی در این زمینه شده‌اند.

مهدی غضنفری، وزیر صنعت و تجارت ایران، دیروز گفته بود از نهادهای امنیتی انتظار دارد با "سرشاخه‌های ایجاد اختلال در بازار ارز" برخورد کنند.

محمدعلی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس ایران هم خبر داده بود که چند نفر از افرادی که عامدانه بر نرخ ارز اثر می‌گذاشته‌اند دستگیر شده‌اند.

در همین حال مهدی غضنفری، وزیر صنعت و تجارت خبر داده که هیئت دولت امروز درباره بحران ارزی گفتگو کرده و آقای احمدی‌نژاد برای کنترل بازار ارز دستورهایی داده است. آقای غضنفری به جزئیات این دستورها اشاره‌ای نکرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.