هواپیمایی ایرآسیا مالزی پروازهایش را به تهران متوقف می‌کند

به روز شده:  15:30 گرينويچ - 07 اکتبر 2012 - 16 مهر 1391

شرکت هواپیمایی ایر آسیای مالزی بدون اعلام دلیلی رسمی، پروازهایش را به ایران را متوقف می کند و از شش روز دیگر پروازی به ایران نخواهد داشت.

براساس گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) این خط هوایی در تماس با برخی از مسافران از آنها خواسته است تا بلیت‌های خود را که بعد از ۱۴ اکتبر است لغو و یا به پیش از این زمان منتقل کنند.

براساس آمارهای غیر رسمی حدود ۲۰۰ هزار ایرانی در مالزی زندگی می‌کنند و نزدیک به ۱۷ هزار نفر از آنها دانشجو هستند که به دلیل ارزانی این خط هوایی برای سفر به ایران از آن استفاده می‌کردند.

گفته می‌شود دلیل تعطیلی این خط هوایی مشکلات نقل و انتقال پول از ایران بوده است.

این در حالی است که پیشتر در ۲۸ شهریورماه نیز شرکت هواپیمایی بی‌ام‌آی، که به تازگی توسط بریتیش ایرویز خریداری شده، اعلام کرده است که پروازهای خود به ایران را قطع خواهد کرد.

این شرکت به بی‌بی‌سی اعلام کرده است که از ١٣ اکتبر ٢٠١٢ دیگر پروازی به ایران نخواهد داشت.

بی‌ام‌آی گفته بود که بهای کلیه بلیط‌های فروخته شده را به مسافران عودت خواهد داد.

به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه ایران، هواپیماهای بی‌ام‌آی برای سوخت‌گیری در ایران مشکل داشتند و سوختگیری‌ در شهر ایروان، پایتخت ارمنستان انجام می‌شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.