دفتر ریاست‌جمهوری ایران: وعده‌ای برای حل دو هفته‌ای مشکل ارز داده نشده است

به روز شده:  05:50 گرينويچ - دوشنبه 08 اکتبر 2012 - 17 مهر 1391

محسن رضایی: رئیس جمهور ایران وعده داده که در مدت دو هفته برای حل مشکل ارز وارد عمل شود

دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران اعلام کرده است که او وعده‌ای برای حل دو هفته‌ای مشکلات مربوط به نرخ ارز در ایران نداده است.

در اطلاعیه‌ای که پایگاه اطلاع‌رسانی دولت منتشر کرده، آمده است: در پی انتشار مطالبی از سوی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از قول رئیس‌جمهور "در خصوص وعده دکتر احمدی‌نژاد به وی درباره برخی مسائل اقتصادی، به اطلاع می‌رساند که این نقل قول به کلی عاری از حقیقت بوده و کذب محض" است.

در این اطلاعیه تاکید شده است: مطالبی که دیگران از قول رئیس‌جمهور مطرح می‌کنند، "عاری از هر گونه اعتبار و سندیت" است.

روزنامه خراسان روز شنبه، ۱۵ مهر به نقل از محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام کلیک نوشت که رئیس‌جمهور ایران وعده داده در مدت دو هفته برای حل و فصل مشکلات مربوط به نرخ ارز اقدام کند.

او توضیح داد که بعد از نشست خبری محمود احمدی‌نژاد در هفته گذشته از او پرسیده است که "چه کاری با ارز می‌خواهید انجام دهید؟"

آقای رضایی اضافه کرد که رئیس‌جمهور ایران "اطمینان داد طی همین دو هفته در عمل اقدامی برای ارز انجام دهد و تغییراتی در این باره رخ دهد."

او گفت: "منتظر می‌مانیم تا ببینیم در این دو هفته چه اتفاقی می‌افتد."

هفته گذشته، نرخ برابری ریال ایران در برابر ارزهای خارجی رکوردهای جدیدی را ثبت کرد. از جمله بهای هر دلار به مرز چهار هزار تومان رسید.

محمود احمدی‌نژاد در نشست خبری خود در روز سه‌شنبه گذشته (۱۱ مهر) گفت که دولت در افزایش بی‌سابقه قیمت ارز در ایران مقصر نیست.

او دیگر دستگاه‌های حکومتی را مقصر این وضعیت اعلام کرد و بحران در بازار ارز را ناشی از جنگ روانی در داخل و خارج ایران دانست.

این اظهارات آقای احمدی‌نژاد واکنش تند نمایندگان مجلس ایران را به دنبال داشت و گزارش شده است که گروهی از آنها به دنبال طرح سوال از رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.