نماینده مجلس ایران: تاکنون ۵۰ اخلالگر بازار ارز دستگیر شده اند

به روز شده:  12:55 گرينويچ - سه شنبه 09 اکتبر 2012 - 18 مهر 1391

چهارشنبه هفته گذشته به دنبال افزایش پی در پی قیمت ارز، گروهی از بازاریان تهران دست به اعتراض خیابانی زدند

یک نماینده مجلس ایران از دستگیری "۵۰ اخلالگر بازار ارز" خبر داده است.

غلامرضا مصباحی مقدم، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران به خبرگزاری مهر گفته است تصمیم به دستگیری این افراد در جلسه مشترک ارزی نمایندگان دولت و مجلس در دفتر رئیس کل بانک مرکزی گرفته شده است.

این جلسه سه شنبه هجدهم مهر (هشتم اکتبر) برگزار شده است.

آقای مصباحی مقدم گفته که در این جلسه قرار شد "برای مقابله با سوداگران بازار ارز، وزارت اطلاعات، وزارت کشور و نیروی انتظامی وارد عمل شوند که خوشبختانه این اتفاق افتاده و تاکنون در حدود ۵۰ نفر از اخلالگران بازار ارز دستگیر شده اند."

به گفته این نماینده مجلس ایران در این جلسه، تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله محمدرضا باهنر و محمدحسن ابوترابی نایب رئیسان اول و دوم مجلس، غلامرضا مصباحی مقدم و رضا عبداللهی رئیس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه، و وزیران اقتصاد و صنعت و رئیس کل بانک مرکزی حضور داشته اند.

در هفته های اخیر ارزش برابری ریال ایران در برابر ارزهای خارجی به شکلی کم سابقه سقوط کرد و افزایش قیمت ارز، فعالیت های تجاری و بازرگانی ایران را تحت تاثیر قرار داده است.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران اخیرا اعلام کرده که دولت ارز کافی برای تزریق به بازار ندارد.

سیاستمداران منتقد دولت ایران می گویند که کاهش ارزش ریال به دلیل سوء مدیریت و سیاست های غلط دولت در سال های اخیر است و همزمان تحریم های بین المللی هم آثار سو دیگری بر اقتصاد ایران داشته است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.