مذاکره شرکت های هواپیمایی ایران با دولت برای تخصیص ارز مرجع

به روز شده:  16:15 گرينويچ - شنبه 13 اکتبر 2012 - 22 مهر 1391

رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی همچنین گفته بود که اگر ارز دولتی ارائه نشود و به شرکت های هواپیمایی هم اجازه بالابردن قیمت ها داده نشود،"صنعت هوایی کشور از بین می رود"

حمید غوابش، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران از مذاکره با دولت درباره تخصیص ارز مرجع با نرخ ۱۲۲۶ تومان به شرکت های هواپیمایی خبر داده است.

آقای غوابش با اشاره به این که این مذاکرات هنوز نهایی نشده، گفته است با توجه به شرایط فعلی نرخ ارز، شرکت های هواپیمایی نمی توانند هزینه های خود را جبران کنند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با تاکید بر این که در حال حاضر شرکت های هواپیمایی برای هزینه ها، ارز مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می کنند، افزود: "حتی در این مدت نتوانستیم از اتاق مبادلات ارزی ارز دریافت کنیم."

چندی پیش عبدالرضا موسوی، رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد قطع ارز دولتی، شرکت های هواپیمایی را "شوکه " کرده است.

به گفته آقای موسوی شرکت هواپیمایی ناچارند برای جبران قطع ارز دولتی ۱۲۲۶ تومانی، قیمت بلیت های خود را دو برابر کنند.

رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی پیشتر گفته بود که اگر ارز دولتی ارائه نشود و به شرکت های هواپیمایی هم اجازه بالابردن قیمت ها داده نشود،"صنعت هوایی کشور از بین می رود."

آقای غوابش هم گفته است که در حال حاضر بسیاری از شرکت های هواپیمایی پروازهای خود را کاهش داده اند که این موضوع باعث کاهش عرضه و تقاضا برای ناوگان حمل و نقل هوایی می شود.

در روزهای اخیر بازار ارز ایران با نوسانات بی سابقه ای دست به گریبان بوده و قیمت های ارزهای مختلف خارجی با جهش های شدیدی همراه بوده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.