واکنش وزیر دفاع ایران به سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین در اسرائیل

به روز شده:  13:58 گرينويچ - 14 اکتبر 2012 - 23 مهر 1391

حزب الله لبنان اعلام کرد که اجزای این هواپیمای بدون سرنشین در ایران ساخته شده بود

احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران در واکنش به صحبت های اخیرحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله که مسئولیت فرستادن هواپیمای بدون سرنشین به خاک اسرائیل را برعهده گرفته بود، گفته است: "این دستاورد به برکت مقاومت اسلامی و حرکت عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران است."

دبیر کل حزب الله لبنان روز پنج شنبه گذشته (۲۰ مهرماه) اعلام کرد که "اجزای این هواپیمای تجسسی بدون سرنشین که بتازگی در اسرائیل سرنگون شد، در ایران ساخته و در لبنان مونتاژ شده بود و توسط حزب الله به خاک اسرائیل فرستاده شد."

وزیر دفاع ایران امروز یکشنبه ( ۲۳ مهرماه) به واحد مرکزی خبر گفت: "حزب الله لبنان با این اقدام نشان داد که می‌تواند برای روزهای مبادا به طور کامل آماده باشد."

آقای وحیدی با اشاره به "ایرانی بودن این هواپیمای بدون سرنشین و نیز میزان استمرار حمایت‌های ایران" گفت: "توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران بسیار بالا و در خدمت امت اسلامی است."

این اظهارات از سوی وزیر دفاع ایران در حالی مطرح می‌شود که پیشتر جمال الدین آبرومند، معاون هماهنگ کننده فرمانده سپاه پاسداران ایران در واکنش به سرنگونی این هواپیما توسط اسرائیل و انتشار گزارش‌هایی مبنی بر احتمال "ایرانی بودن این هواپیما" گفته بود که این گزارش ها ممکن است" عملیات روانی" اسرائیل باشد.

اخبار مربوط به سرنگونی این هواپیمای بدون سرنشین درحالی منتشر شد که اختلاف ها میان کشورهای غربی و ایران بر سر برنامه هسته‌ای آن کشور در ماه های اخیر افزایش یافته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.