ابراز نگرانی میرحسین موسوی از 'وضعیت معیشتی' مردم

به روز شده:  20:40 گرينويچ - چهارشنبه 17 اکتبر 2012 - 26 مهر 1391
میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از ۲۰ ماه پیش تاکنون در حصر خانگی به سر می برند

میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت ایران، در جریان دیدار با عده ای از ملاقات کنندگان با وی و همسرش زهرا رهنورد، نسبت به "وضعیت معیشتی" مردم ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، آقای موسوی در جریان این دیدار همچنین از "وضعیت بد زندانیان سیاسی" ابراز نگرانی کرده است.

آقای موسوی، خانم رهنورد و مهدی کروبی، از دیگر رهبران مخالفان دولت، از ۲۰ ماه پیش تاکنون در حصر خانگی به سر می برند و حکومت ایران ارتباط آنها را با رسانه ها و جهان خارج قطع کرده است.

سایت کلمه نوشته است که میرحسین موسوی، در جریان دیدار دیروز همچنین از حاضران خواسته تا "سلام او را به ملت ایران برسانند" و افزوده است: "راضی به رضای خدا هستیم".

این سایت گزارش کرده که سخنان فوق، در جریان دیدار تعدادی از اقوام میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با آنها "بدون حضور مشهود نیروهای امنیتی در منزل محصور" آنان صورت گرفته است.

بنا بر همین گزارش، در این دیدار پدر و مادر و خواهران خانم رهنورد و نیز خانواده علی موسوی، خواهرزاده میرحسین موسوی که در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ کشته شد، حضور داشته اند.

این دیدار، پس از مدت ها وقفه در ملاقات های میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با نزدیکانشان بر اثر محدودیت های وضع شده از سوی ماموران امنیتی صورت گرفته است.

"سایت کلمه نوشته است که میرحسین موسوی، در جریان دیدار اخیر گفته است 'راضی به رضای خدا هستیم' و از حاضران خواسته است سلام او را به 'ملت ایران' برسانند"

فشار ماموران امنیتی بر این دو فعال سیاسی، از شهریور ماه ۱۳۹۰ و به دنبال اظهار نظر میرحسین موسوی در ارتباط با انتخابات مجلس نهم در دیدار با فرزندانش شدت گرفته بود.

آقای موسوی در آن دیدار، در مورد انتخابات گفته بود: "با توجه به تداوم وضعیت فعلی نمی توان امیدی به انتخابات و شرکت در آن داشت."

حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی به همراه همسران آنها زهرا رهنورد و فاطمه کروبی، پس از آن آغاز شد که این دو رهبر مخالفان دولت ایران از هواداران خود خواستند در "اعلام همبستگی با مردم مصر و تونس" راهپیمایی کنند.

در حال حاضر همسر مهدی کروبی از حصر خارج شده، اما مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد همچنان در حصر هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.