انتقاد رازینی از قصد احمدی‌نژاد برای بازدید از اوین

به روز شده:  18:21 گرينويچ - شنبه 20 اکتبر 2012 - 29 مهر 1391

احمدی‌نژاد از رییس قوه قضاییه درخواست کرده از زندان اوین بازدید کند

علی رازینی، معاون حقوقی صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران، گفته است که صادق لاریجانی مخالف بازدید محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور، از زندان اوین نیست.

با این حال او گفته است که بازدید از زندان‌های ایران تابع قوانین و مقررات مشخصی است.

آقای رازینی، گفته است که زندان‌ها زیر نظر قوه قضاییه قرار دارند. او افزوده جای رییس جمهور هم در قوه مجریه است و هرکس باید وظیفه خود را انجام دهد.

نزدیک به دو هفته پیش رسانه‌های ایران اعلام کردند که محمود احمدی‌نژاد قصد دارد از زندان اوین بازدید کند. قصد آقای احمدی‌نژاد برای رفتن به اوین پس از آن اعلام شد که علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی او برای اجرای مجازات به اوین برده شد.

علی رازینی در واکنش به خبر تصمیم آقای احمدی‌نژاد به بازدید از اوین گفته است: "مگر روسای جمهور قبلی زندان می‌رفتند؟"

در عین حال وبسایت اطلاع‌رسانی دولت ایران امروز ٢٩ مهر، نامه‌ای از محمود احمدی‌نژاد خطاب به صادق لاریجانی منتشر کرده که در آن رییس‌جمهور ایران خواهان هماهنگی برای بازدید از اوین شده است.

در این نامه آمده است که آقای احمدی‌نژاد در روز ١٦ مهر از طریق وزیر دادگستری درخواست خود برای بازدید از اوین را به قوه قضاییه اطلاع داده بود. بنا بر این نامه آقای احمدی‌نژاد قصد داشته در روز ١٧ مهر به اوین برود اما مسئولان قوه قضاییه خواسته‌اند که این بازدید به تعویق بیفتد.

آقای احمدی‌نژاد دوباره درخواست کرده که هماهنگی‌های لازم برای بازدید او "در اسرع وقت" انجام شود.

انتقادهای آقای احمدی‌نژاد از نهادهای مختلف حکومتی ایران در ماه‌های اخیر شدت گرفته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.