وزیرراه ایران: تامین نشدن ارز مرجع باعث افزایش بلیت هواپیماها می‌شود

به روز شده:  11:26 گرينويچ - سه شنبه 23 اکتبر 2012 - 02 آبان 1391

رئیس سازمان هواپیمایی ایران برای اولین بار از افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما در هفته های آینده خبر داد

علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی ایران هشدار داده است که اگر ارز مرجع برای شرکت‌های هواپیمایی تامین نشود، بررسی افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی هواپیما اجتناب ناپذیر خواهد بود.

به گفته آقای نیکزاد افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی بر مبنای تاثیر نرخ ارز بر هر ساعت پرواز خواهد بود که "هر ساعت نفر پرواز بیش از ۲۰ دلار برای صنعت حمل و نقل هوایی هزینه دارد".

در پی نوسانات شدید در قیمت ارز، عبدالرضا موسوی، رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفته بود که بانک مرکزی ایران به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده است که باید ارز مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند.

آقای موسوی همچنین از حذف شدن ارز یک هزار و ۲۲۶ تومانی شرکت‌های هواپیمایی خبر داد.

هفته گذشته هم رئیس سازمان هواپیمایی کشوری برای اولین بار از افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما در هفته های آینده خبر داد که این خبر با استقبال شرکت های هواپیماهایی روبرو شد.

در همین رابطه حمیدرضا پشتگ، یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد که هر چند موضوع قیمت بلیت هواپیما هنور در این کمیسیون مطرح نشده است، اما در مباحثی که مطرح شده به افزایش اخیر هزینه های ناوگان هوایی کشور اشاره شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.