پلیس ایران: سوءاستفاده سایت‌های خبری از موضوعات جنسی جرم است

به روز شده:  10:57 گرينويچ - سه شنبه 23 اکتبر 2012 - 02 آبان 1391

گفته شده استفاده از مسائل جنسی برای جذب مخاطب مصداق "هرزنامه بوده و متخلفان به زندان محکوم می شوند"

یک مقام پلیس ایران گفته است اقدام بعضی از سایت های خبری که برای جذب مخاطب به استفاده از "کلمات نامرتبط و موضوعات جنسی" روی می ‌آورند، طبق قانون جرم است و باید با آنها برخورد کرد".

علی نیک نفس، سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران (فتا) می گوید که استفاده از مسائل جنسی برای جذب مخاطب "مصداق هرزنامه بوده و متخلفان به زندان محکوم می شوند".

آقای نیک نفس همچنین افزوده است که استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط توسط سایت ها باعث "اتلاف وقت و تحمیل هزینه به کاربران می شود و افرادی که اقدام به درج کلمات غیراخلاقی و ترویج فساد می کنند، مجرم هستند."

آقای نیک نفس همچنین تاکید کرده است که "چنانچه در همین رابطه هر فردی با سوء استفاده یا استفاده غیرمجاز از اطلاعات برنامه ها و سیستم های رایانه ای و با وسایل ارتباط از راه دور دیگران را فریب بدهد و باعث گمراهی سیستم های پردازش خودکار شود و از این طریق وجوه، اموال یا امتیازات مالی بدست بیاورد، مجرم است و علاوه بر برگشت اموال به صاحبان آن، به حبس از یک تا سه سال و پرداخت جازی نقدی محکوم می شود."

پلیس (فتا) پیشتر اعلام کرده بود که انتشاردهندگان اکاذیب در فضای مجازی در صورت اثبات جرم، به۹۱ روز تا دو سال حبس و جزای نقدی محکوم می‌شوند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.