استانداری اصفهان به اعتراض تانکرداران رسیدگی می‌کند

به روز شده:  19:01 گرينويچ - پنج شنبه 25 اکتبر 2012 - 04 آبان 1391
پمپ بنزین

گزارش شده که بعد از اعتصاب تانکرداران اصفهانی، صف های طولانی جلوی پمپ بنزین ها درست شده بود

با پایان اعتصاب تانکرداران سوخت در شهر اصفهان، معترضان می گویند که استانداری اصفهان قول داده به مشکلات آنها در زمینه گرانی لوازم خودرو، محدودیت سوخت مصرفی و ثابت ماندن کرایه‌ها رسیدگی کند.

یک فرد مطلع در اصفهان که نخواست نامش فاش شود به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "براساس آنچه که ما شنیدیم،معترضان در گفت و گو با استاندار اصفهان در انتظار بررسی هستند و قرار است تا اواسط آبان‌ماه به وضعیت آنها رسیدگی شود."

این منبع مطلع گفت که "دلیل اعتصاب نفتکش‌های شهری به خاطر کرایه‌های پائین نسبت به باری است که جا به جا می‌کنند،ضمن اینکه وسایل خودروها نیز در این مدت به شدت گران شده است."

علی یزدانی ،رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان اصفهان امروز پنج شنبه ۴ آبان ماه اعلام کرده بود که"تانکرداران سوخت در شهر اصفهان در اعتراض به میزان کرایه خود برای جابه جایی سوخت، از شب گذشته (چهارشنبه شب) دست از کار کشیده‌اند و به یک اعتراض صنفی اقدام کرده‌اند."

به گفته این فرد مطلع، کرایه تانکرداران بین شهری از اواسط مهرماه ۲۲ درصد افزایش یافته است، اما بقیه کالاها نیز گران شده است، او اضافه کرد: "با افزایش کرایه تانکرها قیمت یک جفت لاستیک که پیش از آن ۲ میلیون تومان بود درحال حاضر به ۴ میلیون تومان افزایش یافته است.همچنین سهمیه سوخت تریلی‌ها نیز از مهرماه کم شده است و در پی اعتراض به این کاهش گفته شده که هر کس بیش از حد تعیین شده نیاز دارد، آزاد بزند."

در همین حال یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "در طول اعتصاب تانکرداران صف‌های طولانی در پمپ بنزین تشکیل شده و شهر به شکل کامل فلج شده بود. با پایان اعتصاب هنوز صف‌های طولانی مقابل پمپ بنزین‌ها وجود دارد و مردم به شدت نگران هستند."

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان اصفهان گفته بود که تعدادی از جایگاه‌های سوخت در حال حاضر مشغول به کار هستند اما به دلیل تقاضای بالا و کمبود جایگاه، خدمات رسانی به کندی انجام می‌شود.

اما در مقابل این اظهارنظرها یک شاهد دیگر عنوان کرده که "این اعتصاب هیچ تاثیری در شهر نداشته و تنها دلیل شلوغی پمپ بنزین‌ها تعطیلات عید قربان است."

صاحب‌نظران، اعمال تحریم‌های بین‌المللی، چگونگی اجرای طرح خصوصی‌سازی و طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را از جمله دلایل افزایش مشکلات اقتصاد ایران عنوان می کنند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.