احمدی مقدم: گزینه نظامی روی میز دشمن یک واقعیت است

به روز شده:  12:45 گرينويچ - 28 اکتبر 2012 - 07 آبان 1391

فرمانده ناجا گفته است "اگر دشمن احساس کند که حمله نظامی به تکمیل راهبردش کمک می‌کند، در این کار تردید نخواهد کرد"

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته است: "این که دشمن می گوید گزینه نظامی روی میزاست، یک واقعیت است."

آقای احمدی مقدم که امروز (یکشنبه ۷ آبان) در همایش پدافند غیرعامل صحبت می کرد گفت که "اگر دشمن احساس کند که حمله نظامی به تکمیل راهبردش کمک خواهد کرد، در این کار تردید نخواهد کرد."

در هفته‌های اخیر، گمانه‌زنی‌هایی درباره آماده شدن اسرائیل برای حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران مطرح شده است و رسانه‌های اسرائیل به بررسی ابعاد مختلف برنامه هسته‌ای ایران و واکنش احتمالی اسرائیل به این فعالیت‌ها پرداخته‌اند.

قدرت های غربی از جمله آمریکا و بریتانیا هم می گویند که اجازه دستیابی به تسلیحات هسته ای را به ایران نخواهند داد و گزینه نظامی به عنوان راه حل احتمالی برای این مسئله نادیده گرفته نمی‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنانش افزود اگر در گذشته تنها قدرت نظامی طرفین درگیر مورد هدف قرار می گرفت، اما امروز همه عرصه ها مدنظر است و در واقع مهاجم تلاش می‌کند که "اراده ملت مورد نظر را هدف قرار دهد".

آقای احمدی مقدم همچنین تاکید کرد "باید با بومی کردن روش ها و با توسل به راه‌های غیر متعارف و اقدامات غیر متقارن خود را در مقابل دشمن ایمن کنیم."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.