'اعتصاب غذای نه زندانی سیاسی در بند زنان اوین'

به روز شده:  20:19 گرينويچ - چهارشنبه 31 اکتبر 2012 - 10 آبان 1391

وبسایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، خبر داده است که نه نفر از زندانیان سیاسی ایران در بند زنان زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

به گزارش کلمه این اعتصاب غذا در اعتراض به بازرسی بدنی زندانیان انجام شده است. کلمه می‌گوید زندانیان این بازرسی را "توهین‌آمیز" دانسته‌اند.

این وبسایت می‌گوید که بهاره هدایت، ژیلا بنی‌یعقوب، مهسا امرآبادی و نسیم سلطان‌بیگی از جمله زندانیانی هستند که وارد اعتصاب غذای اعتراضی شده‌اند. آنان خواسته‌اند که مقامات زندان بابت این بازرسی "عذرخواهی" کنند.

مقامات ایرانی نامناسب بودن شرایط رفاهی زندانیان را رد می‌کنند.

از جمله امروز صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، گفته است: "زندان‌های جمهوری اسلامی ایران از زندان‌های بسیاری کشورهای دیگر حتی کشورهای مدعی رعایت حقوق بشر به مراتب بهتر است."

هم‌اکنون نسرین ستوده، وکیل و از فعالان حقوق بشری ایران در اعتراض به شرایط حبس خود در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

همچنین مهدی خزعلی، که دیروز بازداشت شده، در آخرین یادداشتی که در وبسایت شخصی خود منتشر کرده گفته است در صورت بازداشت به اعتصاب غذا دست خواهد زد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.