مصطفی پورمحمدی: تحریم‌ها بر وضعیت اقتصادی تاثیر گذاشته است

به روز شده:  11:04 گرينويچ - پنج شنبه 01 نوامبر 2012 - 11 آبان 1391
مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور

آقای پورمحمدی گفته تحریم‌ها بر وضعیت اقتصادی تاثیر گذاشته است

مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور امروز پنج شنبه ۱۱ آبان‌ماه با تاکید بر مشکلات اقتصادی موجود در ایران گفت: "خواهی نخواهی تحریم‌ها و فشارهای خارجی بر وضعیت اقتصادی تاثیرگذار است."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان(ایسنا)، آقای پورمحمدی گفته تنظیم نبودن میزان منابع و مصارف و تزریق بدون تعریف منابع از جمله عوامل موثر در بروز مشکلات اقتصادی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به سخنان روز گذشته آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران که اعلام کرد: "از امروز تا روز انتخابات، هرکسی که بخواهد اختلاف ها را به میان مردم بکشاند و از احساسات آنها در جهت اختلافات استفاده کند،‌ قطعاً به کشور خیانت کرده است"، با حمایت تلویحی از رئیس قوه قضائیه گفت: "هیچ میل و رغبتی در رییس قوه قضاییه برای پاسخ به نامه(محمود احمدی نژاد) وجود نداشت اما اشکالاتی مطرح شده بود و برای اینکه این ثبت نشود، سعی کردند جوابی مستدل بدهند."

اشاره رهبر ایران به نامه نگاری میان محمود احمدی نژاد و صادق لاریجانی روسای جمهور و قوه قضائیه بر سر درخواست آقای احمدی نژاد برای بازدید از زندان اوین بود. دو طرف طی نامه نگاری‌هایی یکدیگر را هدف حملات کم سابقه‌ای قرار داده‌اند.

آقای احمدی نژاد در نامه خود به صادق لاریجانی نوشته بود که "مطمئنا با سرکشی از زندان‌ها و برخی دادگاه‌ها" نحوه اجرای قانون اساسی و "رعایت حقوق اساسی ملت" را بررسی خواهد کرد.

دو روز پس از این نامه، آقای لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران در نامه‌ای علنی به رئیس جمهور او را به "رفتارهای نامتعارف" و تلاش برای "دخالت بیجا و خارج از حدود قانونی" در امور قوه قضائیه متهم کرد و هشدار داد که جلوی بازدید بدون هماهنگی او از زندان اوین را خواهد گرفت و "قاطعانه از هرگونه حرکت تعدی گونه و دخالت نابجا" ممانعت خواهد کرد.

آقای پور محمدی در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه "اکنون وقت ماجراجویی و اختلاف افکنی و بهانه‌گیری نیست"، افزود: "مردم گرفتار گرانی هستند. کاهش تولید، مشکلات کارآفرینان و موانعی که وجود دارد از یک طرف، و دشمن دندان تیز کرده هم از طرف دیگر وجود دارد. ما باید متحد شویم و دندان‌های تیز شده دشمن را خرد کنیم."

او همچنین اضافه کرد: "اینکه فضاسازی کنیم و آدرس بدهیم، سیاستی است که متاسفانه در کشور ما وجود دارد اما برای شوهای تبلیغاتی استفاده می‌شود. قبلا هم این مسائل بوده اما دستگاه قضایی کارش را انجام می‌دهد."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.