تیراندازی 'به سوی عابران' در شهر زاهدان

به روز شده:  18:21 گرينويچ - شنبه 03 نوامبر 2012 - 13 آبان 1391

يک مقام انتظامی در استان سيستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران تایید کرده که جمعه شب ۱۲ آبان (دوم نوامبر) در زاهدان مرکز این استان چهارنفر در پی تيراندازی دو موتور سوار زخمی شده‌اند.

به گفته این مقام محلی "دو موتور سوار با لباس محلی به سوی عابرانی که از مراسم "عيد غدير" باز می گشتند، تیراندازی کردند.

مقام های محلی می گویند که چهار مجروح این تیراندازی به بيمارستان منتقل شده اند و ایسنا خبرگزاری دانشجويان ايران، گزارش داده که حال آنها "چندان مساعد نيست."

معاون اجتماعی فرمانده نيروی انتظامی سيستان و بلوچستان، انگیزه مهاجمان را ایجاد رعب و وحشت توصیف کرده است.

در همین حال حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری ایسنا گفته که تحقیقات در این مورد در جریان است "اما هنوز مشخص نیست که این یک اقدام تروریستی باشد."

او گفته که "به احتمال زیاد این حادثه به مسائل مذهبی هم مربوط نیست."

آقای شهریاری گفته است که در اثر این تیراندازی "کسی هنوز کشته نشده است."

استان سیستان بلوچستان در سال های اخیر شاهد چند اقدام تروریستی بوده است.

دادگستری استان سيستان و بلوچستان پيش از این اعلام کرده بود که سه نفر از اعضای گروه جندالله، روز يکشنبه ۳۰ مهرماه در رابطه با بمب‌گذاری تاسوعا ۱۳۸۹ اعدام شدند.

جندالله گروهی است که خود را مدافع حقوق شهروندان سیستان و بلوچستان ایران معرفی می‌کند. ایران و برخی کشورهای دیگر، از جمله ایالات متحده، جندالله را گروهی تروریستی می‌دانند.

عبدالمالک ریگی، رهبر جندالله در سال ١٣٨٨ بازداشت و در سال ١٣٨٩ اعدام شد. آخرین عملیات عمده این گروه در سال ١٣٨٩ بود که با بمب‌گذاری در مراسم عزاداری تاسوعا در چابهار به کشته شدن ٣٩ نفر منجر شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.