خودروسازان ایران 'اجازه افزایش قیمت ندارند'

به روز شده:  17:15 گرينويچ - 04 نوامبر 2012 - 14 آبان 1391

بخشی از مشکل صنعت خودرو مربوط به مشکلات ناشی از ارز است که ظرف یک سال گذشته و پس از شدت گرفت تحریم های بین المللی ابعاد بغرنجی پیدا کرد

مهدی غضنفری، وزیر صنعت ایران گفته است: "خودروسازان بیشتر از آن چیزی که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان به آنها مجوز داده، اجازه افزایش قیمت ها را ندارند."

آقای غضنفری با اشاره به این که در جلسه برگزار شده با خودروسازان چند شرط برای مجوز افزایش قیمت قرار داده شد از"تنظیم بازار خودرو" به عنوان یکی از این شرط ها یاد کرد.

او افزوده است: "خودروسازان گفته‌اند که مانند سال گذشته نتوانسته‌اند سرمایه در گردش دریافت کنند که این باعث کاهش تولید آنها شده است."

به گفته آقای غضنفری، در حال حاضر بانک‌ها سرمایه در گردش واحدها را در اختیار آنها قرار نمی‌دهند و موضوع نقدینگی، چالشی را برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی ایجاد کرده است.

گفته شده که بخشی از مشکل صنعت خودرو مربوط به مشکلات ناشی از نرخ ارز است که ظرف یک سال گذشته و پس از شدت گرفتن تحریم های بین المللی ابعاد بغرنجی پیدا کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت برای جبران کسری سرمایه در گردش خودروسازان ابراز امیدواری کرد که بورس به برخی از خودروسازان اجازه بدهد تا سهام بانکی را که در اختیار دارند به فروش برسانند و تبدیل به سرمایه در گردش کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.