در زندان اوین به زندانیان سیاسی چه گذشت؟

به روز شده:  13:07 گرينويچ - سه شنبه 06 نوامبر 2012 - 16 آبان 1391

مدیا پلیر

هفت روز بعد از آغاز اعتصاب غذای هشت زندانی زن در اوین، نزدیکان آنها به بی بی سی فارسی گفتند که سه مامور زن هنگام تفتیش و بازرسی بدنی زندانیان، به آنها توهین کرده‌اند و آنها را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

هفت روز بعد از آغاز اعتصاب غذای هشت زندانی زن در اوین، نزدیکان آنها به بی بی سی فارسی گفتند که سه مامور زن هنگام تفتیش و بازرسی بدنی زندانیان، به آنها توهین کرده‌اند و آنها را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند. بهاره هدایت، ژیلا بنی یعقوب، مهسا امرآبادی، شیوا نظرآهاری، نسیم سلطان بیگی، نازنین دیهیمی، ژیلا کرم زاده مکوندی و حکیمه شکری از جمله زندانیانی هستند که دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده‌اند و خواستار عذرخواهی مسئولان زندان هستند. چند سازمان حقوق بشری از جمله سازمان عدالت برای ایران ضمن ابراز نگرانی از وضعیت این زندانیان خواهان رعایت حقوق زندانیان شده‌اند.

گفت و گو با شادی صدر، فعال حقوق زنان.

برای تماشای ویدیوها باید حداقل این نرم افزارها را در رایانه خود نصب کرده باشید:

ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق کلیک صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.