واکنش رئیس بسیج به 'شایعه' کاندیداتوری وی برای ریاست جمهوری

به روز شده:  16:57 گرينويچ - 11 نوامبر 2012 - 21 آبان 1391
نقدی

نام آقای نقدی، تاکنون در میان کاندیدای احتمالی انتخابات مورد توجه نشریات ایران قرار نگرفته است

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین ایران گفت که "شایعات" حاکی از کاندیداتوری وی برای انتخابات ریاست جمهوری "حتما صحت ندارد".

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای نقدی امروز یکشنبه ۲۱ آبان (۱۱ نوامبر) در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وی در مورد چنین شایعاتی سوال کرده بود، گفت: "برخی‌ این شایعه را درست کرده‌اند که بسیج در این ماه‌ها بایکوت خبری شود تا نگذارند اخبارش منعکس شود."

رئیس بسیج مستضعفین مشخص نکرده که شایعات مورد اشاره او در کدام منابع خبری مطرح شده اند و انتقاد وی از افرادی که به دنبال "بایکوت خبری" بسیج در ماه های آینده هستند، متوجه چه کسانی است.

آقای نقدی در اظهارت امروز خود همچنین "رفتن به طرف ریاست" را ناپسند دانسته و در عین حال افزوده: "رئیس خوب کسی است که خودش را برای ریاست جلو نمی‌اندازد بلکه او از چنین سمتی فرار می‌کند و دیگران او را جلو می‌اندازند."

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران ۷ ماه دیگر برگزاری می شود و نشریات ایران، از هم اکنون نام عده ای از شخصیت های سیاسی را به عنوان کاندیداهای احتمالی این انتخابات مطرح کرده اند.

نام آقای نقدی، تاکنون در میان کاندیدای احتمالی این انتخابات مورد توجه رسانه های ایران قرار نگرفته است.

دفاع از کاروان های 'راهیان نور'

"رئیس خوب کسی است که خودش را برای ریاست جلو نمی‌اندازد بلکه او از چنین سمتی فرار می‌کند و دیگران او را جلو می‌اندازند"

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ایران در بخشی دیگر از سخنان خود، با دفاع از اعزام دانش آموزان به اردوهای "راهیان نور"، که با همکاری سازمان بسیج مستضعفین صورت می گیرد، گفته است که بروز حوادث جاده ای نباید باعث زیر سوال رفتن این اردوها شود.

در اواخر مهر ماه گذشته، اتوبوس حامل گروهی از دانش آموزان دختر شهر بروجن استان چهارمحال و بختیاری، که در چارچوب اردوهای راهیان نور راهی بازدید از مناطق جنگی ایران بودند، واژگون شد که به مرگ ۲۶ نفر از سرنشینان و آسیب دیدگی شدید ۱۸ نفر انجامید.

حدود سه هفته پس از این حادثه نیز، واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان دختر شهرستان سبزوار، که عازم اردوی راهیان نور بودند، به کشته شدن ۲ تن و جراحت ۱۵ نفر دیگر منجر شد.

محمدرضا نقدی امروز با ذکر اینکه "رسانه‌های بیگانه به چنین اتفاقاتی دل بسته‌اند تا این کار نورانی را زیر سوال ببرند"، گفته است: "اگر تصادف کردن چند نفر در مسیر زیارت امام رضا و سایر اماکن متبرکه موجب می‌شود که مردم ما به چنین اماکنی نروند، این حوادث هم موجب خواهد شد که مردم به راهیان نور نروند."

"اگر تصادف کردن چند نفر در مسیر زیارت امام رضا و سایر اماکن متبرکه موجب می‌شود که مردم ما به چنین اماکنی نروند، این حوادث هم موجب خواهد شد که مردم به راهیان نور نروند"

محمدرضا نقدی

آقای نقدی تاکید کرده است که هیچ گونه "نقصی" در زمینه رعایت تمهیدات ایمنی در اردوهای راهیان نور وجود ندارد، اما "حادثه اتفاق می‌افتد". وی در عین حال، نظارت بر ایمنی اتوبوس های حامل دانش آموزان را وظیفه نیروی انتظامی دانسته است.

طی ۵ سال گذشته، حداقل در ۹ مورد اتوبوس های حامل دانش آموزان و دانشجویان راهی مناطق جنگی دچار حادثه شده و حدود ۹۰ نفر از مسافران آنها جان باخته اند.

آقای نقدی، پیشتر نیز با مقصر ندانستن بسیج در کشته شدن دانش آموزان حاضر در کاروان های "راهیان نور" گفته بود که "رسانه های بیگانه با القای تصورات غلط در پی انحراف افکار عمومی هستند".

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.